TrueCrypt - nebo podobná ´potfora´

Od: Datum: 17.06.13 23:40 odpovědí: 3 změna: 18.06.13 11:55

Známý chce, abych mu ´rozchodil´ stařičký Acer (TravelMate 800 LCI - ale to není důležité).

No - a poté, co jsem jej 2x rozebral a složil, se mi jej podařilo rozjet, ale disk se hlásí o heslo, bez hesla se zablokuje přístup. Přístup se bez hesla zablokuje i při bootu z CD, i když dám disk o jiného počítače.

Takže jde asi o něco z rodiny TrueCrypt (možná i nějaký proprietální SW Aceru - známý si naprosto nepamatuje ani heslo, ani co tam kdy instaloval) - pokoušel jste se někdy někdo toto ´prolomit´? Koukal jsem na ceny bazarových disků 2,5" PATA a fakt si nemyslím, že by bylo rozumné do toho notesu ´investovat´ litřík bez záruky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.06.13 00:00
avatar

Dobrý den, jenom obdobná zkušenost. Kdysi jsem měl HDD WD 3,1 GB a k němu byla na disketě nějaká utilita, která měla nějakou funkci (už nevím jakou, ale heslo to nebylo). Potom jsem kupoval HDD WD 80 GB a když už ta utilita byla doma, tak jsem ji tam nainstaloval. Jenže tam nefungovala.

Naštěstí ani neškodila a mohl jsem HDD používat, ale nešlo se toho zbavit. Po čase jsem tento HDD použil do set-top-boxu, který si ho zformátoval na svůj filesystém (UDF). A když jsem ho potom zase použil v PC (zformátoval na FAT32), tak jsem zjistil, že ta utilita zmizela. On by ten zápis měl být snad v prvním sektoru na HDD. Takže poučení - zkusit nějakým způsobem zformátovat na UDF a zpět na FAT32 nebo NTFS. Je to ale bez záruky úspěchu. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pearmonik*
Datum: 18.06.13 08:43
Truecrypt neprolomi ani chuck norris miliardy let to bude mozna i v budoucnu nemozne
Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 18.06.13 11:55

Díky, pánové, za reakce... ;)

Pearmonik - ono mi, v podstatě, nejde o prolomení TrueCrypt - o data na disku nejde ani v nejmenším, notes už pár let nikdo ani nezapnul, takže pokud by tam i původně bylo něco důležitého, už je to dáááávno zapomenuto, jde mi o znovuzprovoznění disku (výmaz, fdisk, format).

Takže někdy - příležitostně, vyzkouším Benovu radu - ´přejet´ disk něčím natolik ´proprietálním´, že se to nebude na stávající formát HD (a tím ani nějaké zabezpečení) vůbec dotazovat - prozatím nemám nic po ruce, takže disk jde do ´šuplete´.

Ještě jednou díky, pánové.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.