Problém s načtením obrázku FTP

Od: Datum: 17.06.13 12:31 odpovědí: 8 změna: 17.06.13 14:35

Ahoj!

Mám takovej docela velkej problém.

Z xml feedu, kde mám obrázek ve tvaru http://eshop.cz/fotocache/mid/obrazek.jpg , tak se mi to ukládá na FTP.

Což o to, to mi nevadí, ale spíš mi vadí, že jak tam jsou ty 2 lomítka, tak na FTP serveru to bere jako, že se to uloží do adresářů: http:, eshop.cz, fotocache, mid a pak je zde obrázek.

No a při kliknutí tam bohužel chybí to jedno lomítko, protože to neumí vytvořit adresář např.: http:/, nebo /eshop prostě tam to jedno lomeno chybí a server vypíše chybovou hlášku :(.

Jde nějak jednoduše tento problém fixovat? Ttřeba aby to odkazovalo opravdu na ty stránky, nebo aby to vytvořilo tu složku s lomítkem?

Používám Joomla 2.5 + Virtuemart 2.0.2

Děkuju mockrát!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.13 12:52

Ten dotaz mi přijde bohužel nesrozumitelnej... nemoh bys to přeformulovat? Nejlépe i s konkrétním případem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vasington*
Datum: 17.06.13 13:56

No, nevím jak podrobněji se to snažit vysvětlit, ale pokusím se :)..

Mám import xml feedu každý den. V importu chodí i obrázky, které mají určitou adresu zde: http://eshop.cz/fotocache/mid/obrazek.jpg.

Ty obrázky se ukládají na ftp server namísto toho, aby se ihned otevíraly. Tudíž mám poté uložené obrázky v adresářích http: podadresáři eshop.cz, dalším podadresáři fotocache, a posledním mid ...zde je ten obrázek.

Když ovšem kliknu na obrázek na stránkách pro jeho zvětšení, ukáže se error 404 not found - používám GIGASERVER.

Tak hledám řešení, jak to udělat, aby to šlo.

Díky

Datum: 17.06.13 13:28
avatar

Tak jako když už to bere adresy v této podobě, tak by to s nimi asi mělo umět rozumně pracovat.

Což o to, cestu k obrázku můžete na svých stránkách klidne mítmuj-eshop.cz/obrazky-zbozi/ http://eshop.cz/fotocache/mid/obrazek.jpg, protože to je validní a platná url adresa. (server ji ovšem musí být schopen zpracovat, viz dále)

Dvě lomítka za sebou by taky nevadila, protože // je vlastně /./, což ukazuje samo na sebe, takže tyhle dvě adresy jsou plně ekvivalentní a obě fungují: https://www.poradte.cz/avatar/1324.jpg
https://www.poradte.cz//avatar///1324.jpg

S čím je ale problém, je dvojtečka v názvu adresáře na serveru, protože tam v cestě nikde dvojtečka být nemůže. Vnější adresy takhle klidně fungovat můžou, ale uložené soubory musejí být ukládány jinak.

doplněno 17.06.13 13:28:

První rámeček měl být komplet dohromady jako jedna adresa, s tím že druhé http začíná hned za zbozi/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vasington*
Datum: 17.06.13 13:58

Jasný, chápu, ale jak tedy udělat, aby to buď odkazovalo na ten obrázek, nebo případně nějak fungoval ten uložený obrázek?

Děkuji

Datum: 17.06.13 14:11

Je to prostě chyba ve tvém importním skriptu, nikdo ti takhle na dálku asi konkrétně neřekne co a jak v něm máš opravit aby se obrázky nahrávaly na tvém serveru do stejného adresáře, který se ti u zboží zapisuje do databáze..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.13 13:47
avatar

Ja bych po vytazeni obrazku z toho feedu umazal z adresy ten protokol takze by zbylo shop.cz/fotocache/mid/obrazek.jpg. Jestli jsem dotaz pochopil spravne tak by to melo fungovat. Scriptik na umazani se najde na netu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vasington*
Datum: 17.06.13 13:53

problém je, že tam mám asi 6 000 položek a každý den se mi to aktualizuje, tudíž by to bylo zítra opět nefunkční..

Datum: 17.06.13 14:35
avatar

To by sice bylo velmi jednoduché, nahrazení protokolu (http, https) něčím jiným (nebo ničím) je otázka jednoho regulárního výrazu.

Bohužel by to bylo nedostatečně funkční.

On se ten obrázek totiž nemusí jmenovat obrazek.jpg, může se jmenovat třeba servirovac-obrazku.php?obrazek=1234&velikost=stredni. V názvu lokálně ukládaného souboru nemůže být otazník. Ani svislítko. Takže se názvy buď budou muset nějak převádět, nebo se to bude rovnou pojmenovávat tak, aby to v ukládací složce nemohlo být kolizní a aby s tím nikde v cestě ani v url nebyl problém - např. tedy názvy budou databázové primární klíče.

doplněno 17.06.13 14:37:

Ale obecně těžko říct, navíc to je zřejmě produkt/služba, kterou ostatní používají bez výskytu těchto potíží, takže spíš nějaké špatné nastavení nebo konfigurace někde něčeho?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.