Word - součet buněk v tabulce

Od: Datum: 14.06.13 14:06 odpovědí: 13 změna: 21.06.13 16:51

Dobrý den,

udělal jsem si ve wordu tabulku a potřeboval bych sečíst určité čísla v tabulce.

Jde to nějak? Pokud ano, poradil by mi někdo jak, mám novější ofiice.

Děkuji mockrát

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.13 14:10

Označ buňku kam chceš výsledek a někde ve funkcích hledej součet, na to klikni a pak je tam tlačítko na které klikneš a označíš buňky ze kterých to má sčítat.

doplněno 14.06.13 14:10:

Kde jsou ty časy kdy se ty funkce musely psát ručně. *smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 14.06.13 14:25

Ve Wordu? *sok*

Na podobné tabulky je ideální Excel, Word je spíše pro spisovatele...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.06.13 14:42

Tabulku samozřejmě udělat v excelu a ctrl-c ctrl-v vložit do wordovského dokumentu.

Od: dasa*
Datum: 14.06.13 14:44

Tohle umí Excel. Word je na psaní, Excel na počítání a databáze.

Od: k2
Datum: 14.06.13 14:49

Kupodivu i Word umi poscitat par cisel v tabulce. Tvrdit, ze Excel je na databaze je ponekud odavazne...

Datum: 14.06.13 14:52

Pokud vím, tak Word umí pouze Autosum, což je opravdu málo.

A na databáze bych zvolil také spíše jiný SW než Excel, například MS na to má Access...

*palec*

Od: k2
Datum: 14.06.13 15:00

Vzhledem k tazatelove pozadavku "secist urcita cisla" by i to malo mohlo stacit (cimz netvrdim, ze Word je pro tyto ucely vhodny, ale principielne to lze).

Od: pavelkinon
Datum: 14.06.13 16:09

Ano kamrád mi to kdysi již ukazoval, jde to sečíst pár hodnot v tabulce wordu, žádné jiné složité funkce nepotřebuji.

Opravdu někdo nebude vědět jak se to dá udělat?

Datum: 14.06.13 16:14

Nevím jaký máte Word, ale zkuste nastavit kurzor do políčka, kde chcete mít vzorec. Pak v liště zvolte Tabulka a v menu Vzorec. Otevře se Vám nabídka pro napsání výpočetního vzorečku (bývá tam nabízena předvolba). Dál už nevím, musel bych zkoušet nebo hledat v helpu...

Datum: 16.06.13 09:19

v menu Insert máte možnost vložit do listu Wordu excelovskou tabulku. Jmenuje se Excel Spreadsheet. Tahle tabulka se chová úplně stejně jako Excel.

Neukazoval vám váš kamarád právě tady tuto funkci?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.06.13 08:49

Ano je přesně ono, tu tabulku dokáži udělat, jak tam mám udělat ale ten vzorec aby to sčítalo?

Děkuji

Datum: 18.06.13 12:29

úplně stejně jako v Excelu.

Když potom z vložené tabulky vyběhnete do textu, pak se překlopí do známého tvaru tabulek ve Wordu, kdy vidíte jen obrysové čáry. Když na tabulku dvakrát klepnete kurzorem, pak se vrátí do tvaru jako v Excelu a můžete v ní cokoliv změnit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.06.13 16:51

Už to jde :)

zajímal by mě ještě když vložím tu ubyčejnou tabulku, kde navolím počet řádků a sloupců, není to ta excelovská, jestli to tam jde taky nějak sčítat?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.