Notebook přehřívání

Od: Datum: 11.06.13 22:32 odpovědí: 7 změna: 14.06.13 01:00

Dobrý večer mam notebook acer aspire 5739g http://www.alza.cz/acer-aspir…id=CKC4-Yzr3LcCFUTHtAodj28AAw a měl bych problém notebook se mi už předtím přehříval nejvíc při hraní.Před cca 4 měsíci sem ho profouknul od té doby se mi přehřál 1 až dnes jsem si koupil novou hru zapnul jsem ji a notebook se mi po chvíli vypnul ovšem když se přehřál před tím tak notebook byl doslova rozpálený ted skoro vůbec.Nevíte čím by to mohlo být?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 11.06.13 22:39

Opět notes "profoukni" - a pokud to nepomůže, pak jej rozeber - průduchy chlazení mohou být příliš zanesené prachem a nebo může i nefungovat větráček...

doplněno 11.06.13 23:30:

Kupovat nový větrák před rozebráním notesu (pokud nevíš, jaký vevnitř je) - a zjištěním, že je opravdu vadný - nemá smysl - existuje více vzájemně nekompatibilních typů .

doplněno 11.06.13 23:32:

Hry nehraju...

Ale i to "sekání" může být přehříváním, při vysokých teplotách klesá výkon.

Ohodnoceno: 0x

Od: litrl
Datum: 11.06.13 23:26

Děkuji za odpověd pokud se můžu zeptan větrákem to být může nebo ne chci vědet jestli by mělo smysl koupit nový.

Datum: 11.06.13 23:30

A ještě bych dodal hra se mi chvíle mi sekala to může být čím abych byl konkrétní byla to hra need fro speed shift.

Od: ben®
Datum: 11.06.13 23:37

Dobrý den, jenom otázka. Používáte NTB na pevné podložce nebo si ho berete do postele? Takto (v peřinách) se dá NTB docela rychle uvařit - větrací otvory musí být průchozí. Zdravím!

doplněno 12.06.13 00:04:

Rozumím - ano, pod NTB musí být pevná podložka. A prodávájí se i speciální chladící. Ale, to asi víte.

Datum: 12.06.13 00:00

No většinou ho mam na krabici která je na stole aby větrák jakoby vyčuhoval ven(větrák je vzadu ze spodní strany notebooku)

Datum: 13.06.13 19:19

no ventilátor v ntb byvá většinou pekelně drahý...

Od: ondratutsch
Datum: 14.06.13 01:00

Píšeš, že teď rozpálený není... takže zjistit, jestli je to teplotama nebo to dělá nějaký proces.

1. Stáhnout program Core Temp, spustit.

2. Zkouknout teplotu v zátěži. Třeba při hře.

3. Zjistit průměrné teploty daného procesoru (google) a max TDP (www.cpu-world.com)

4. Pokud jsou ok, hledat závadu jinde - procesy atp.

5. Pokud ne, rozebrat, vyčistit, přepastovat procesor, grafiku, chipset teplovodivou pastou. Pozor na záruční pečeť na šroubu procesoru!

6. Pokud nepomůže, někdy je v háji heatpipe - měděná trubka - chladič. Je horká jenom v nějaké části.

7. Pokud ne, může to dělat právě procesor, grafika, chipset - vadný. Už se nám to taky stalo. Vyměnit procesor, nebo udělat reball.

Hodně štěstí :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.