Zapojení HDD do 2 PC najednou

Od: Datum: 10.06.13 21:34 odpovědí: 17 změna: 11.06.13 00:27

Ahoj, potřeboval bych návod jak síťově zapojit 1externí hdd přes USB do dvou počítačů. Poradíte mi někdo? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.13 21:42

Jeden externí pevný disk přes USB do dvou počítačů zapojit nejde.

Potřebuješ ještě nějaké zařízení, které bude fungovat jako převodník USB-ethernet.

Já k tomuto účelu používám NAS server. Ten má síťové rozhraní a umožňuje připojit přes USB externí disky. Pak už jenom nastavíš síťové připojení a uživatelská práva. Je to drahé ale univerzální řešení.

Určitě uxistují i jiné způsoby, ale vždycky potřebuješ nějaký převodník USB-ethernet.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.06.13 21:48

Umí to routery se vstupem USB. Pak uvidíš z obou počítačů onen externí HDD. Samozřejmě se bude muset router nastavit, těžko to půjde jen když to zapojíš.

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 10.06.13 21:49

1. můžeš jej zapojit do routeru (switche), pokud má USB a umí ´fileserver´
2. můžeš si pořídit USB switch (např. http://www.zbozi.cz/vyrobek/e…sb-sharing-switch-2-pcs-1usb/ ) a jím propojit 2 PC a HD
3. můžeš jej připojit do jednoho z počítačů a nasdílet (ale pak by musel tento počítač být zapnutý, aby byl dostupný HD)

Ohodnoceno: 2x

Od: kulukulukulicek
Datum: 10.06.13 22:03

No tak zde by byli možné ty 1. dva způsoby.. Mohla (asi si ta, ne?) bys mi poradit nějaký router/switch?

Od: hop®
Datum: 10.06.13 22:04

Mowla je TEN, náš úspěšný, pohotový a chytrý kolega, CHLAP! ;)

Datum: 10.06.13 22:21

Až se, Hope, rdím... *hi**smich*

Od: hop®
Datum: 10.06.13 22:28

To nemusíš, Tvoje hodnocení něco napovídá a blesk je Tvůj pomalejší brácha! ;)

*placni*

Datum: 10.06.13 22:17

Su ten, ale to není až tak důležité... ;)

Ad 1. je možné např. http://www.nakupni-dum.cz/z-comax-wa-6206-d385181.htm , http://www.nakupni-dum.cz/zyxel-nbg4115-3g-d386470.htm ... Samozřejmě, takových routerů je více, ale mnohdy se už dostávají do cenové relace, kdy pořízení NAS je levnější...

doplněno 10.06.13 22:20:

Ten USB switch jsem nikdy nezkoušel, ale podle popisu to fungovat bude...

Router s USB (a fcí ´file server´) jsem rozcházel a funguje, pokud vím, dobře - ale už netuším typ (je to cca rok, takže ten konkrétní už asi ani nebude na trhu).

Sdílení samozřejmě funguje.

doplněno 10.06.13 22:32:

Pomocí těch routerů vytvoříš LAN (WLAN) a PC připojíš pomocí UTP kabelů (klasický TwistPair - ´kostička´) a nebo wifi. Kromě připojení extHD pak můžeš sdílet i prostředky na PC (intHD, tiskárnu/y...).

Switch k PC připojíš USB kabely A/B (ověř si, případně, zda jsou součástí dodávky), ext. disk připojíš kněmu přiloženým kabelem.

Omlouvat se není třeba... :-D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.06.13 22:23

aha, tak to promiň, ale nutno říct že tvoje jméno společně s tím obrázkem vyvolávají dojem že si ona :).

No děkuju za tipy. Ten switch cos poslal v té první odpovědi - odvede stejnou práci jako tyto routery? (nic jako wifi nepotřebuji, jde mi jen o to sdílení pc.

Případně jestli by mi ještě mohl napsat, čím ty routery nebo witch připojím k PC? myslím typ kabelu.

Ještě jednou promiň.

Datum: 10.06.13 23:01

No myslím že přes nějaký přepínač by to jít mohlo vyzkouším a uvidím. Děkuji za rady.

Myslíš že by šlo nějak takhle přepínat i LCD monitor přes HDMI? Chci to k rasberry a ten nemá VGA tak mám smůlu :(

Datum: 10.06.13 23:07

Existují i HDMI switche (dvou- i víceportové) - např. http://www.zbozi.cz/vyrobek/d…tus-hdmi-switch-2-1-ds-44302/ . Pro HDMI funguje i automaticky (podle signálu) i ´ručně´ (vybereš si zdroj), ale netuším, co by to udělalo v případě LCD připojeného VGA k PC a HDMI k Raspberry - musel by ses pozeptat a nebo vyzkoušet.

doplněno 10.06.13 23:31:

Pokud máš HDMI i na pecku (myslel jsem, že tam používáš VGA), není co řešit...

doplněno 10.06.13 23:47:

"Pokud máš HDMI i na pecku" - z formulace dotazu na HDMI připojení Raspberry jsem usoudil, že na PC (pecko) používáš VGA... To nic... ;)

Datum: 10.06.13 23:26

To pc bych připojil HDMI ne? proč staré VGA... ale u toho raspberry by to stačilo, škoda že ho nemá...

Díky za tip. Užitečné to zařízení. Určitě

Datum: 10.06.13 23:42

Pokud máš HDMI i na pecku? to sem nějak nepochopil

Datum: 10.06.13 23:50

jo aha :D, tak tos měl napsat PC - je to dokonce kratší než pecka, ale když jsi zvyklej :))

Datum: 11.06.13 00:10

Hele, ještě jeden dotaz, myslíš že k tomu Raspberry půjde připojit usb wifina? respektive jestli jí zvládne ten linux/ubuntu rozpoznat.

Díky moc

Datum: 11.06.13 00:27

Ubuntu - obecně, určitě wifi USB rozpozná (moc se v Linuxu nepohybuju, takže konkrétní typ ti neporadím - ale podle mne jich málo nebude). Určitě toto řeší na Lunux fórech.

Datum: 10.06.13 22:16

@mowla

Dík, za tip, a bude to určitě fungovat?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.