Webovky psaní článku a odkazy

Od: Datum: 09.06.13 19:41 odpovědí: 3 změna: 09.06.13 20:22

Dobrý den,

chci se zeptat kdybych si vytvořil web a na něj psal články které byly inspirovány zahraniční stránkou.

Postačilo by k článku napsat odkud jsem čerpal (link na zdroj)?

Popřípadě i u obrázků? Postačí také zdroj?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.13 19:46

Pokud by se vám to podařilo schovat pod fair use v rámci zpravodajství (tedy zprávy, novinky, události - ne články jako literární díla), pak s uvedením zdroje můžete.

Obrázky zřejmě ne.

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 09.06.13 19:48

Pokud se při psaní článku ´jen´ necháš jiným článkem inspirovat, stačí uvést prameny. Pokud bys článek převzal jako celek, měl bys mít souhlas jeho autora*).

U fotek je velmi vhodné mít souhlas autora k převzetí*).

*) Nebo toho, kdo disponuje autorskými právy - a ideálně písemně. Zdaleka ne vše, co je na webu ke zkouknutí, lze i bez souhlasu (a následků) převzít.

Datum: 09.06.13 20:22

Fotky pouze se svolením autora. Pokud se necháte textem inspirovat, uveďte zdroj čerpání. Kopírovat text od jinud bez svolení autora je zakázáno. Můžete však dle zákona použít maximálně 1/3 jeho textu s tím, že to uvedete jako citaci a vždy k této citaci uvést zdroj čerpání, autora a pokud to je na webu, tak přímý odkaz. Takto to několik let dělám na svém komunitním webu a nikdy s tím nebyl problém a to že tam mám několik šéfredaktorů významných informačních serverů a dost textů a někdy fotek a nejen přímo od nich samotných, ale také z jejich webů od ostatních redaktorů a nikdy s tím nebyl problém. Sami mě to poradili, jak to dělat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.