Wi-Fi router jedna nebo dvě antény?

Od: Datum: 08.06.13 21:02 odpovědí: 8 změna: 10.06.13 20:51

Zdravím chystám se koupit Wi-Fi router,nyní mám Huawei EchoLife HG622u s integrovanou anténou od o2,metr od něj mi chybí jedna čárka signálu a přes celou místnost 4m my chybí dvě čárky takže signál dost mizerný

Tak se chstám koupit pořádný ale nevim jestli vzít s jednou anténou nebo dvěmi rozhoduji se mezi

TP-LINK TL-WR841ND

TP-LINK TL-WR741ND

chci pokrýt celý barák a byl bych rád i kdyby byl signál i venku u sezení barák je 10x6m a byl by v prostřední místnosti,teď je ten od o2 v podkroví

u routeru od o2 mám signál i v přízemí(1-2čárky)

předem díky za rady:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.13 21:06

Být tebou, tak koupím úplně jinou značku. Od TP-LINKu mám dvě WiFi karty a obě mají v místě, kde můj notebook má 4-5 čárek (-60 až -50 dBm), 1-2 čárky (-90 až -80 dBm), nepomohla ani výměna antény...

doplněno 08.06.13 21:09:

A k tomu nějakou větší anténu, třeba http://www.alza.cz/ovislink-wai-101-vnitrni-d84255.htm

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 08.06.13 21:11

Určitě antény dvě (nebo tři ;) ), jejich rozdílným směrováním lze vykrýt nerovnoměrnosti vyzařovaných laloků, prutové antény navíc velmi málo září (i přijímají) ve směru prutu...

Jestli ovšem bude jeden router stačit na pokrytí domu (a ´posezení´) takto nejde říct, takto vysoké kmitočty se chovají ´nevyzpytatelně´...

Od: pali
Datum: 08.06.13 22:53

Od: martinxx1
Datum: 08.06.13 23:01
diky ale integrovanou antenu uz nechci,jak je videt tak jsou slabe a nevykonné takze jedine externí;)
Od: pali
Datum: 08.06.13 23:05
Ja som s Mikrotikom spokojny, vyskusajte. Ked nebude stacit da sa dokupit externa antena (napr. http://linitx.com/product/12850)

Datum: 09.06.13 00:42

Nebo si kup tento a můžeš ještě navíc k němu připojit USB tiskárnu jako printserver a tisknout doma odkudkoliv

http://access-pointy.heureka.cz/asus-rt-n10u/specifikace/

Od: kamzl*
Datum: 10.06.13 16:37

vlastním druhý zmíňený router. dostačuje i rychlostně, zvládá jeden komp na LAN + připojený Tablet + telefon.

kvalita signálu v místnosti(6x6xm) plná

o patro níže stejné

venku síla na 75.

je pravda že i cca 350 metrů dál od routeru se tablet připojí ale nestabilně.

Zas nebuď optimista pokud pokrýt tak velkou plochu řešit dalšímy AP(příst. body).

TP-LINK je jinak dobrý výběr, pokud signál stále zlobí hledej třeba chybu jinde někdo/něco ti může např. křížit vlny apod.

Od: martinxx1
Datum: 10.06.13 20:51

ok díky tak vemu teda ten,připojovat se budou dvě pc dva tablety a tři telefony ale nikdy né naráz,maximálně tak čtyři zřízení najednou a to jenom na prohlížení netu a třeba youtube ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.