Jak můžu urychlit pc? Windows Vista

Od: Datum: 01.06.13 09:23 odpovědí: 8 změna: 01.06.13 15:23

Můj pc má Windows Vista 4gb RAM ale stejně se strašně seká a pomalu startuje. Nevíte co mam udělat? Nepotřebuji program jako např: gamebuster atd... ZA odpověď děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.13 09:32

v podstatě nějak, hlavně ho pročisti jak HW vyluxovat vyfoukat promazat ventilatory tak i SW odinstalovat nepotřebné programy smazat přebytečné soubory a TD. Nejlépe přeinstalovat OS. Pošli co maš za CPU. Já OS přeinstalovávám každý dva roky.

Ohodnoceno: 2x

Od: jakubtoth*
Datum: 01.06.13 09:36

Jenze on je problem v tom, ze ten pc uz je dedecek a preinstalovavat cely OS je slozity uz se reinstalovaval hodnekrat mam 3 jadro 4gb Ram a je to IntelCore asi 2 nebo ten presne nwm a grafiku mam od Invidia :) Dik za odpoved ten pc ma svuj HDD jen na strartovani a RAMKU + 36GB na disk C ktery je prazny a na pc je napojena zalohovaci bedna tak nwm jestli to je kvuli tomu

doplněno 01.06.13 09:39:

A cely pc mam vyluxovany vicisteny atd... vetraky jsou promazany chladici bedna je naprostzo ok.. :)

Datum: 01.06.13 09:49

Tak už mě napadá jediná možnost: Jediná pomalá věc na tom počítači je samotná Vista. Osobně bych tam dal W7.

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 01.06.13 09:50

Dobrý den, obecně - smazat vše nepotřebné, smazat soubory v TEMP, defragmentace HDD, vypnout nepotřebné procesy spuštěné na pozadí, vyčistit registr od špatných záznamů, mít správně nastavený BIOS v PC, pokud to není nutné nespouštět více aplikací najednou, instalovat jen aplikace, které zvládne hardware PC a jistě by se dalo pokračovat dál. Pokud Vám jde o hry, tak si dobře nastavte v menu hry např.

nároky na grafickou kartu - menší nároky znamenají větší stabilitu. Sekání her je způsobeno většinou velkým zaplněním RAM nebo paměti grafické karty. Další problémy může způsobovat třeba nesprávné chlazení PC nebo prach v něm - vyčistit. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Od: fribble*
Datum: 01.06.13 10:33

Praivo má pravdu, nejsnažší by byl upgrade na W7. Rychlejší, jednodušší na ovládání a byla by to čistá instalace, která vyřeší všechny problémy.

Datum: 01.06.13 14:10

No já nevím. Mě Vista startuje za čtyřicet vteřin od vypnutého stavu do plochy. Mám doinstalován SSD, na starém HDD do bylo 50-55 sec. PC je pět let staré mírně vytuněné, procesor dualCore. Na noťasu s W7 a i5 startuje systém za 35 s. a práce na něm je hrozná. Problém není ve Vistě ale v rozhraní které je vřazeno mezi židli a klávesnici.

Datum: 01.06.13 15:06

Z principu je kravina srovnávat notebook s desktopem, i když je NB novější. A že se ti ve W7 blbě pracuje, to není chyba toho systému, ale tvoje.

doplněno 01.06.13 15:16:

Windows 7 Ultimate x64 @ Pentium G2020 2x 2,9 GHz, 4 GB DDR3 1333, Hitachi Travelstar 7K320, od loga "Starting Windows" po plochu 31 vteřin.

doplněno 01.06.13 15:16:

A 50 vteřin od stisknutí spínače po plochu.

Datum: 01.06.13 15:23

Samopzřejmě jsem nemyslel tou blbou prací samotný operační systém samozřejmě, ale ergonomii noťasu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.