Jak si založit svůj email

Od: Datum: 10.07.13 12:44 odpovědí: 9 změna: 10.07.13 16:54

Prosím o radu jak si mam založit nový email jaký je postup a jak se pozna že už je to funkční? Nemam s tím vůbec zkušenosti (začatečník) Moc děkuji za vaši radu. Hezký den Nensi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 10.07.13 12:47

Vyberete si poskytovatele, u ktereho chcete mit ucet (schranku), vyplnite webovy formular a je hotovo. Zkusenosti nepotrebujete.

Ohodnoceno: 0x

Od: nensi
Datum: 10.07.13 13:00

Moc děkuji za Vaši ochotu a radu k2 vybrala jsem si seznam účet a pořád mi to nejde můžete mi prosím k2 zobrazit vzor postup jak na to? Připadam si ja prvňák. Moc díky za strpení.Nensi

Od: k2
Datum: 10.07.13 13:15

Definujte nejde. Na hlavni strance seznamu jste na "zalozit novy email" predpokladam kliknout zvladla. Pak doplnujete do kolonek formulare. Tam jste se zasekla?

Datum: 10.07.13 12:53

Já spíše myslím zda nemyslela svojí doménu čili nensi-prijmeni@kocicka.cz? (musíš si platit doménu)

Pokud tedy ale klasický email nensi@seznam.cz nebo nensi@gmail.com tak je to jednoduché, ihned na jejich stránce je založit mail.

A napsat sem komentář není o moc těžší než založit email.

Funkčnost poznáš jednoduše, že tě to přesměruje na tvoji schránku.

Jo a u seznamu tuším platíš 3kč za neomezenou schránku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.07.13 13:05

Už jsem ho na seznamu dlouho nezakládal, mám jich tam dost, ale s tou neomezenou schránkoui to v podstatě tak bylo. Přesněji k aktivaci neomezené schránky bylo třeba poslat SMS a platila se ta SMS operátotovi.

Jiak ovšem slovo "neomezená" je zde nepatrně matoucí, protože má ta schránka omezení, které se týče počtu přijatých zpráv.Ale je ta kapacita i tak dost veliá.

Ohodnoceno: 2x

Od: jirbar*
Datum: 10.07.13 13:09

Pokud má paměť sahá tak daleko tak nejdříve byla schránka 20 Mb pak jen 10 Mb a následně ta "neomezená" za jednu SMS v ceně 3 Kč. Již to jistě nevím, ale šla jedna SMS na jednu mailovou adresu z jednoho mobilního čísla. Teď naposledy mi to hlásilo, že z jednoho mobilního čísla si mohu na "neomezené" nastavit až 10 mailových adres.

Ohodnoceno: 1x

Od: mowla*
Datum: 10.07.13 12:56

1. vybereš si mailserver (centrum, seznam, volny, gmail, hotmail...)
2. v prohlížeči zadáš patřičnou adresu (např. www.centrum.cz) a stiskneš ´tlačítko´ Registrovat (nebo tak nějak - jednotlivé servery se liší)
3. zvolíš si jméno - a v registračním formuláři vyzkoušíš, zda jej můžeš použít (zda je volné - pokud volné není, musíš zvolit jiné), nepoužívej diaktitiku (obvykle je definován výběr možných znaků)
4. vymyslíš si heslo (je doporučena kombinace písmen - malá/velká a číslic, případně dalších povolených znaků) a zapamatuješ si ho
5. dovyplňuješ registrační formulář (opět - požadované údaje se podle serverů liší)
6. zaškrtneš pole, že souhlasíš s podmínkami poskytování dané služby a stiskneš OK (nebo něco podobného - opět podle serveru)
A tím je hotovo - mailbox funguje obvykle ihned po jeho vytvoření - funkčnost si nejlépe vyzkoušíš odesláním mailu nějakému kamarádovi/ce a příjetím mailu od něj/ní. Dále si můžeš (obvykle) definovat zobrazení a chování mailboxu v závislosti na ´akci´ (filtry, notifikaci, přeposílání, aut. odpovědi...)

doplněno 10.07.13 13:13:

BTW - Seznam zrovna nedoporučuju, má - zejména poslední dobou, docela výpadky... Ale to má - semotamo každý z freemailserverů - takže to zase tak velkou chybou není. ;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.07.13 13:03

kdekdo má emailovou schránku na Seznamu.

http://www.seznam.cz/

mrkněte se na hlavní stránku Seznamu, kde vpravo nahoře najdete menu založit nový email. Problém bývá jen se jménem. Dost lidí se jmenuje stejně a mailové adresy bývají obsazené. Jinak založení emailového účtu trvá sotva chvíli.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.07.13 16:54

A když by to pořád nešlo, tady je video, jak na to ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.