Optimální softwarová výbava pro IT VŠ?

Od: Datum: 02.09.13 16:05 odpovědí: 6 změna: 02.09.13 21:05

Dobrý den,

Jaký software by mi neměl chybět na mém ke studiu určeném notebooku, pokud zanedlouho nastupuji do prvního ročníku VŠ - obor informatika? Budu si ho přeinstalovávat, takže bych byl rád po technické stránce připraven předem a nemusel pak programy příliš měnit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 02.09.13 16:27

To záleží na oboru a škole, může se to lišit. Základ by měl být nějaký novější operační systém, tabulkový a textový editor. Ostatní záleží na tom, co budete přesně studovat. Jiné vybavení potřebuje programátor a jiné webdesigner. Navíc školy mívají licence pro studenty, tak byste třeba zbytečně kupoval a přitom mohl mít od školy zadarmo nebo s výraznou slevou. Počkal bych na požadavky školy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marcel567
Datum: 02.09.13 20:32

Je to obecná informatika, soudě podle předmětů tam bude něco z programování, něco z webdesignu, něco z grafiky a multimédií, takže abych tak nějak pokryl všechno možné.

Od: texter
Datum: 02.09.13 20:46

A kdo říká, že to musí kupovat? Normálka to někde uwarezí, jako naprostá většina průměrně movitých studentů zaměřených na IT. :D

Od: host*
Datum: 02.09.13 20:39

SW: to, co na běžném počítači, jak už tu psal rádce přede mnou: operační systém (základ bez kterého PC nefunguje), kancelářský software pro psaní textů, tabulek a tvorbu a čtení prezentac buď vlastní, nebo student může získat licenci poskytovanou školou. Nebo software pod licencí GNU - například OpenOffice a další.. Samořejmě dobrý antivirový program., software pro brouzdání internetem a pro mazání (jsou různé čističe) A pak programy pro archivaci zip, arj, apod. Také programy pro čtení, případně i tvorbu dokumentů v PDF, pro zobrazování a případnou editaci obrázků a fotografií. A pak podle oboru uvidíte dál. Například editor pro HTML, C, apod, ale ty si budete průběžně pořizovat, jak na ně přijde řada a které budete potřebovat.

HW: nezapomeňte na zálohování dat. Vaše data jsou cennější než železo. Pořiďte si externí harddisk a pro přenášení důzných dat alespoň jednu nebo víc flash memory (flešky). Pozor na ztrátu a tím i ztrátu dat a možná i identity a důvěrných infomací. Také bude vhodné, abyste měl NB s numerickou klávesnicí. Nebo si na doma pořiďte externí USB klávesnici a také větší externí monitor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marcel567
Datum: 02.09.13 21:05

OS je jasný, otázka je, jaký. Asi zůstanu u Win 7, upgrade na osmičky asi zatím není třeba, nějaký Linux v případě potřeby přiinstaluji později.

Kancelářský balík je taky jasný (asi zvolím MS Office, ten je nejpoužívanější), tady je otázka, které části budu potřebovat. Word, Excel a Powerpoint bude nejspíš nezbytnost. Nevím, nakolik je smysluplný Outlook (na e-maily většinou používám webové rozhraní, navíc v základní výbavě Win7 je Live Mail, který se mi zdá dostačující) nebo OneNote (na delší poznámky mi vždy stačil Word, na kratší Notepad).

Datum: 02.09.13 20:51
avatar

Osobně bych mimo základu jako nějaký office, pdf prohlížeč atd řešil operativně podle toho co tam budete dělat a v čem budete dělat. To takhle asi nikdo neodhadne, když to netušíš ani ty :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.