Starý HDD do nového PC

Od: Datum: 29.05.13 16:16 odpovědí: 2 změna: 29.05.13 19:03

Zdravíčko mám dotázek dal jsem starý HDD kde jsou nainst. XP do nového PC kde byl disk ze 7 vše jsem zapojil apo zapnutí PC mi naběhne vetička soubor boot je neplatní spouštění windows z C:/windows a poto naběhne dole na obrazovce lišta zbělá a PC se restartuje a tak dokolaPřitom ten disk ve starém PC funguje bez problému Díky za rady :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 29.05.13 18:52
avatar

Dobrý den, pokud jsem to dobře pochopil, tak jste přenesl HDD s OS Windows do jiného PC a také s jiným hardware. Myslím, že OS Windows je nepřenosný do jiného PC tímto způsobem. Nerozpozná korektně nový hardware, bude jiný zavaděč systému a jiný registr v OS - zkrátka mnoho komplikací a pokud by to běželo, může být OS nestabilní. Kdysi jsem toto také zkoušel, ale nakonec proběhla záloha dat, formát HDD a nová instalace OS. To bych doporučil i Vám. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.05.13 19:03
avatar

Licence operačního systému je vázána na základní desku (starý HDD k původní desce), takže to dělá binec. Nastavit v biosu první načítání (BOOT) disku, kde je originální operační systém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.