Rozpoznání technologií webu

Od: Datum: 27.05.13 21:27 odpovědí: 3 změna: 27.05.13 22:28

Dá se zjistit, v jakém prostředí byl napsán web? Jestli to je PHP, HTML, Java apod... Existuje nějaký soft, který by kouknul na nějaký konkrétní web a vypsal, jaké technologie jsou v něm použité...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 27.05.13 21:48
avatar

Obecně 100% ne. Obvykle se to pozná podle koncovky souboru v adrese: index.html je html, stranka.php je v php, stranka2.asp je v asp, stranka3.cgi spustí v serveru program napsaný v něčem úplně jiném. Výsledkem všech způsobů je ale stránka html, která se pošle prohlížeči. A ta stránka často obsahuje javaskripty, může v sobě obsahovat třeba něco napsaného v Javě, zavolat flash apod.

Třeba teď píšu a v adresním řádku je "www.poradte.cz/odpoved.php...", tak je to v php.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misabalu*
Datum: 27.05.13 22:19

Jde mi o rozpoznání podle toho, copak je na stránce. Centrování v rámci obrazovky, rolování bez převíjecích pruhů nejde např v HTML, atd. Pohyblivé věci jako videa a flashe vidím, že tam nejsou. Podle toho nějak odhadnou, v čem to je napsané. Na příponu souboru se nepodívám. Proto sháním nějaký prográmek, který dokáže přečíst záhlaví souborů. Tam bývá většinou, v čem to bylo vytvořeno...

Datum: 27.05.13 22:28
avatar

Ne.

Kromě zmíněných koncovek stránek můžete narazit ještě na .php3 (staré php), .aspx (c#), .cshtml (c# + razor), .vbhtml (vb.net + razor), .jsp (java server pages, tedy java), .py (python), .pl (perl, ale ten asi spíš poběží přes zmiňovaný cgi/fcgi?).. možná ještě i jiné.

Problém je v tom, že se dá dotaz na jakoukoli adresu směřovat kamkoli, takže můžete mít klidně všechno jako .html nebo bez koncovek a může to běžet úplně v čemkoli. (Nemluvě o tom, že např. pro python nebo ruby existují programy, které vygenerují skutečně komplet celý web jako statické html.)

Jestli máte na mysli konkrétní web, dá se někdy z určitých věcí na něco usuzovat.. někdy. A o některých jiných to "je známo" z jejich vlastních vyjádření.

doplněno 27.05.13 22:32:

K doplnění: Centrování v html (a css) samozřejmě jde. Rolování bez převíjecích pruhů? Jako nekonečný scroll? Na to potřebujete ajax, takže javascript, ale opět nepoznáte, jakým způsobem je to na serveru generované.

V záhlaví souborů nebývá nic, pokud to není z nějakého templatu nebo odněkud generováno (a nebylo to umazáno nebo to tam musí zůstat kvůli licenci).

V hlavičkách je opět jen to, co si tam kdo dá. Nic vám nebrání na apachi nastavit, aby posílal X-Powered-By ASP.NET :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.