Jaké jsou PC hry pro Linux?

Od: Datum: 27.05.13 16:35 odpovědí: 5 změna: 28.05.13 10:16

Ahoj,

doma mám na jednom počítači také Linux a chtěla jsem si tam nainstalovat jednu hru, ale nešla tam spustit, i když ve Windows mi šla. Jak se pozná, které hry jdou spusti i v Linuxu, popřípadě je někde nějaký seznam PC her pro Linux? =)

Předem děkuji.

Mandy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.13 16:38
avatar

http://store.steampowered.com/browse/linux/?l=czech

A určitě si nainstaluj TuxRace kde je hlavním aktérem tučnák, jenž je logem Linuxu. ;)

doplněno 28.05.13 07:05:

A ještě má napadlo, že když na Linux nainstaluješ Javu, tak spustíš všechny hry v programované v Jave, které mají koncovku .jar, např. Minecraft. ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 27.05.13 18:58
avatar

Dobrý den, některé hry a programy určené pro OS Windows jdou spustit pod OS Linux v těch aplikacích viz odkazy. Jenom si tam musíte najít tu správnou instalačku, která bude vhodná pro Váš Linux. A jenom snad obecně - je-li ve složce hry spustitelný soubor s koncovkou EXE, tak je to hra pro OS Windows.

Zdravím!

http://www.playonlinux.com/en http://www.swine-tool.de/index.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.13 19:47
avatar

Odkaz na steam je asi to nejlepší co může být...

Svým způsobem se to pozná podle koncovky souboru, pokud je to .exe šance rozjetí na linuxu je dost malá, pokud to bude nějaká z mnoha podporvaných onou distribucí bude jiná...

Jinak existuje na linux nadstavba která se jmenuje Vine a ta dokáže spustit lecjakou hru či program z windows i když ten program či hra nikdy nebyla na linux vytvořena či portována, jdou s tím opravdu povedené kousky...doporučím nastudovat si na wikipedii co wine je...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 27.05.13 19:56
avatar

Programy pro Win v Linuxu spustit nejdou (a obráceně to taky nejde).

Buď je potřeba si sehnat hry přeložené pro Linux (odkazy psali přede mnou), nebo zkusit zmíněné WINE (je to emulátor windowsího API, představ si to zjednodušeně jako emulátor Windowsů), některé programy z Win (včetně některých her) se dají spustit přes něj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.05.13 10:16
avatar

Nainstaluj si nejnovější verzi programů Wine a PlayOnLinux(najdeš v repozitářích). To ti, pokud máš dost výkonný počítač, umožní v Linuxu spustit i hry, které původně byly napsány pro Windows (Vyzkoušeno na Live for Speed 0.6E).

doplněno 28.05.13 10:17:

Wine Is Not an Emulator

doplněno 28.05.13 10:23:

A pokud máš licenci na Windows (a nebo víš, kde si je sehnat) a dost výkonný počítač, mělo by jít i použít VirtualBox - v něm vytvořit virtuální počítač, do něj nainstalovat Windows a hry zkusit v něm.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.