Příloha mailu se nezobrazí celá

Od: Datum: 27.05.13 12:46 odpovědí: 2 změna: 27.05.13 14:50

Mám již delší dobu problém s tím, že ne vždy, ale občas se mi nezobrazí celá fotka, kterou mi někdo pošle naskenovanou mailem. Zobrazí se tak dvě třetiny a zbytek obrázku je jen šedá plocha. Předpokládám, že problém je u mně, poradíte, co s tím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.05.13 13:15

Dobrý den, musíte napsat, kde se tomu tak děje. Jestli zobrazujete poštu v prohlížeči nebo ji stahujete do nějakého programu (např. Thunderbird) a problém je tam. A po uložení přílohy (obrázku) na HDD je fotka celá? Zdravím!

doplněno 27.05.13 15:26:

Thunderbird používám i já, neb je to dobrý program. Jenom to nastavení dává zabrat. Já mám v adresáři u každého profilu nastaveno, že se mají obrázky automaticky stahovat a zobrazovat. Pokud je obrázek v mailu z adresy, kterou neznám, tak se Thunderbird zeptá, jestli to chci zobrazit a až po odklepnutí to udělá. Tento problém s fotkama jsem nikdy neměl, ale snad velká velikost souboru=?, nebo formát=? či přerušené načítání mailu=? - těžko poradit. Díval jsem se do nastavení, jestli se tam nemusí vyčlenit nějak prostor a jeho velikost pro tu přílohu, ale zatím jsem na nic nepřišel. Tak, snad poradí lépe někdo jiný.

doplněno 27.05.13 15:41:

Našel jsem v nastavení účtu položku "prostor na disku", kde nemám zatrženou volbu omezovat velikost přílohy. Možná by mohl být problém u Vás, že pokud je velikost omezena, tak se příloha nestáhne celá.

Ohodnoceno: 0x

Od: pb®
Datum: 27.05.13 14:50

Ano, stahuji to Thunderbird a ani po uložení obrázku není fotka celá. Děkuji, přiznám se, že jsem počítačový analfabet a tan vtip, mě to nic nedělá a nakonec není PC v zásuvce sedí přesně na mě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.