Pokročilejší programátorské techniky

Od: Datum: 23.05.13 21:33 odpovědí: 2 změna: 23.05.13 22:24
avatar

uvažuji nad knihovnou, která by měla za cíl poskytnout API pro rozpoznávání - spousty objektů - obličeje, písmo, fingerprint, čárové kódy atp... Nějakou základní myšlenku jsem již na internetu nalezl. základem všeho je normalizace obrázků - thresholding, skeletonizace atp.. Otázku na kterou se chci zeptat a zatím jsem nenašel nikde na netu podrobnější informace - například skeletonizace pro tyto účely - většinou se jedná o anglicky psané texty (to by ani tolik nevadilo), ale spíš mi vadí to, že to je dost obecné a všude se popisuje spíš účel k čemu to vůbec je dobré atp.. nepotřebuji již hotové příklady nebo návody.. stačí mi nějaké teoretické znalosti abych pochopil princip těchto technik.. nenapadá vás nějaký konkrétní zdroj? případně nesetkal jste se s tím již někdo? Vím co si beru za oříšek a vím na co si troufám, ale dokud se člověk nespálí, tak bude oheň pokoušet furt.

Dík za případné rady J.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.13 22:14
avatar

O něco podobného jsem se taky pokoušel. Snažil jsem se vytvořit program pro rozpoznávání typů objektů - to znamená, aby program rozeznal třeba slunce a pomeranč a počítač tak "věděl", co je kolem něj. Ale zjistil jsem, že běžně dostupné metody 2D rozpoznávání jsou slepá ulička, tak jsem toho nechal. Na vývoj 3D rozpoznávacího systému nemám kapacity ani čas, to se musí tvořit někde na univerzitě nebo u googlu, je to skutečně velmi komplexní věc kterou jednotlivec prostě nemá šanci zvládnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.13 22:24
avatar

primárně se mi jedná o 2D recognition (OCR). nějaké články jsem o tom našel, pročetl, pochopil, ale vždy se dostanu do úskalí -> nejčastěji se zaseknu na skeletonizaci (často ani neuvedou o jaký typ sleketonizace se skutečně jedná). A o té bych se něco rád dozvěděl - hledal jsem tedy skeletonizaci a zjistil jsem, že skeletonizací je široká škála a navíc některé jsou si dost podobné.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.