Vymazání pomluvy z Googlu

Od: Datum: 23.05.13 20:27 odpovědí: 5 změna: 23.05.13 21:25

Zdravím, potřeboval bych poradit zda-li a jak je možné odstranit zmíňku o jméně z Googlu. Při zadání mého jména totiž na první stránce vyjede velmi nepěkná pomluva která je lživá a mohla by způsobit mnoho problémů v žádání o práci nebo podobně. Nejde mi o to se dožadovat spravedlnosti na Policii apod... informace může na stránce klidně zůstat, protože je neaktivní a nikdo na ní nechodí, pouze při zadání jména se zobrazí odkaz na tuto pomluvu. Chci tedy aby se tento odkaz na googlu nikomu nezobrazoval.

Lze to nějak vyřešit? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.13 20:42
avatar

Lze to, ale musí o tom rozhodnout soud. Jednodužší je požádat soud, aby majiteli stránek s pomluvou nařídil pomluvu ze stránek odstranit. Pokud je pomluva tak intenzivní, že může být trestným činem, tak lze podat i trestní oznámení. Ve všech třech případech to chce navštívit právníka.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dikyzarady
Datum: 23.05.13 20:46

Děkuji, bohužel jste mě moc nepotěšil. Problém je v tom že se jedná o rok-2 starý záznam na který jsem přišel teprve nedávno. Uživatele znám, vím o koho jde jen se opravdu s ním nechci zpět dostat o kontaktu, prakticky o mě teď nic neví což mi vyhovuje. To by se mohlo ale při podání stížnosti na soud obrátit a mohlo by to vyústit ve větší problém.

Nejsem typ co má rád tahanice s kýmkoliv, akorát to přináší nervy a strašně to žere čas.

Máte-li někdo jiné zkušenosti posím podělte se. Děkuji

Datum: 23.05.13 20:57
avatar

existuje šance se domluvit s provozovatelem serveru, kde ten článek je. Když zmizí článek, google později přestane na něj odkazovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.05.13 21:18
avatar

Když zmizí článek po dohodě přičiněním provozovatele, může ho tento rovnou nechat smazat i z výsledků. Pak zmizí víceméně okamžitě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.