Disk nezobrazuje žádná data

Od: Datum: 23.05.13 19:20 odpovědí: 10 změna: 28.05.13 17:24

Dobrý den.

Mám takový problém s notebookem HP

Z ničeho nic nastal problém při spouštění windows

Proto jsem otestovat disk přes instalační disk

Spustil chkdsk d: /f

a čekal až doběhne .

Již během testu bylo patrné že jsou na disku nějaké chyby.

Po startu se nestalo vubec nic...černá obrazovka. žádné logo Windows

Proto jsem spustil znovu instalační cd a zjistil jsem že celý disk se tváří jen jako nepřidělené místo

Pravděpodobne poškozená tapulka MFT

Jak se tento problém dá odstranit přes instalační disk abych nepřišel o data?

s tímto si ani já nevím rady...

odešel disk uplně?

Děkuji

Hans S

doplněno 23.05.13 19:22:

Původně disk obsahoval i recovery partition od HP ale vše se táří jako nepřidělené

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.13 19:21

Zmizelý oddíl mi zachránil TestDisk, tobě by mohl pomoct také.

doplněno 23.05.13 19:22:

Návod (pokud tomu nebudeš rozumět) si případně najdeš někde na internetu, je o tom napsáno dost.

doplněno 23.05.13 19:46:

Není, lze použít jakýkoliv OS: Stáhni si ISO GParted LiveCD, vypal na CD, z něj nabootuj ten druhý počítač a někde terminál (příkazový řádek). Do něj pak zadej "testdisk" a potvrď.

doplněno 23.05.13 20:01:

Jiná možnost je Parted Magic.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.05.13 19:24

jen mě zajímá jestli je k tomu potřeba počítač s windows

Datum: 23.05.13 20:23

pustil jem testdisk přes live cd Ubuntu a nenašel mi žádný oddíl. jen zahlásil předem read error

tak že jsem v pytli protože disk asi z velké části umřel

Datum: 23.05.13 21:04

Pokud by na disku byla cenná data: existují firmy které se záchranou dat z disku živí.

Datum: 23.05.13 21:19

Já bych ten disk vyndal s notebooku a otestoval v jiném PC. Já používám program Get data Back NTFS (FAT) a ten analyzuje opravdu hluboko bez závislosti co je na disku uloženo. Jo a ty záváděcí sektory MFT taky opravuje analyzuje a zálohuje.

Datum: 23.05.13 21:22

Pokud TestDisk hlásí chybu čtení, tak ten disk je už asi nenávratně v (_!_), žádný program ho už nezachrání...

Datum: 23.05.13 21:29

A co když je problém už na řadiči disku? To určitě nevyřeší pokud to bude se snažit rozběhnout vtom samém notebooku. Rozhodně bych to zkusil otestovat na jiném hardwaru.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.05.13 21:25

vyndáno z ntb a vloženo do stolního pc

chvilku ho bios ani nevidel chvilku ano a pak ne

tak to asi opravdu bude disk k.o.

Děkuji

všem

H.S.

Od: mowla*
Datum: 24.05.13 21:33

Tak - pokud jsou na disku opravdu cenná data, sežeň si desku elektroniky ze stejného typu disku a vyměň ji (do mechanické části disku nezasahuj!) - podle popisu odešla právě deska ´tišťáku´, její výměnou za funkční bude funkční i disk.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.05.13 17:24

To mě take napadlo, ale pak se sestra přiznala že byl pc v opravě že prý decko polilo...dala za to prý 4000 ale bez papiru...a pekelně dlouho.

Tak mám takový dojem , že na to zapoměli a pak honem honem vyndali jen klávesnici (neodborne podle vrypů na plastech)

vyčistili desku a když naběhla tak dali jen nový disk, protože tam měl být puvodně 25OGB a teĎ je v NTB 32OGB Seag. momentus

PC prý měsic fungoval a pak začal tuhnout a brzdit se až k nule

mě bylo hned jasné že je disk v háji kned jak jsmem zkusil test přes win instal disk (CHKDSK)

A TO SAME MI NAPOVĚDEL I SELF TEST HDD V BIOSU NTB

doplněno 28.05.13 17:27:

Proto mám podezření že disk oddělala deska v PC a rozdělávat to rozhodně nebudu, at jim to omlátí o hlavu a chce kompenzaci

stejně nechapu jak muže nekdo dát 4000 za opravu u firmy , která ani fakturu nedá...nic

doplněno 28.05.13 17:27:

Každopádně děkuji všem za ochotu a podnětné rady

Hans S.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.