Nefunkční koš

Od: Datum: 23.05.13 14:25 odpovědí: 11 změna: 26.05.13 10:17

Windows 7
Při vymazání souboru nedojde k žádosti o potvrzení a soubor se odstraní, ale neuloží do koše ani při nastavení:
Help, please!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.05.13 14:58

Dobrý den, podívejte se také, jaký prostor máte pro ten koš vyčleněný, resp. je-li soubor větší než velikost místa pro koš, tak se smaže hned, protože se do koše nevejde. Koš je jen pro odstraňování souborů z HDD a pokud mažete např. z flashky, tak se také maže přímo a bez koše. Zdravím!

doplněno 23.05.13 19:09:

Zdá se, že nastaveno máte správně. Soubory jsou asi viditelné a ne skryté. Tu možnost "shift" neznám.

doplněno 23.05.13 19:18:

mowla - děkuji za to vysvětlení. Já si OS Windows "přehrávám" v paměti, protože jinak mám OS Linux.

doplněno 23.05.13 20:06:

Zkuste ještě zkopírovat nějaký soubor do složky "Recycled" na C, jestli tam "vleze" a podívejte se, zda bude v koši.

Ohodnoceno: 0x

Od: naviregnal
Datum: 23.05.13 18:57

Děkuji za odpověď ; mám nastavenou max. velikost koše na 800 MB, koš je prázdný, takže místa je dost. Volbu "Nepoužívat odpadkový koš" nemám vybranou. Volbu "Při odrstraňování zobrazit žádost o potvrzení" mám zškrtnutou, teď už se při odstraňování souboru zobrazí "Opravdu chcete trvale odstranit tento soubor?", po potvrzení se soubor odstraní, ale koš zůstane prázdný.

Tak jsem z toho jelen.

Od: mowla*
Datum: 23.05.13 19:01

Zřejmě máš ´zmáčklý´ Shift... Jakým způsobem mažeš soubory?

doplněno 23.05.13 19:12:

Bene - pokud ´označíš´ soubor/y a stiskneš Delete, mázneš označené do Koše. Pokud ale zmáčkneš Shift+Delete, mázneš označené "trvale" - bez použití Koše jako ´mezistupně´ odmazání. Podobně to funguje i při použití pravého myšítka a volby Odstranit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.05.13 20:00

Dík mowla!

Ne, ne, bez Shiftu, buď jen Delete nebo klik pravým a vybrat Odstranit, v obou případech stejný výsledek! Ale proč při odstraňování dotaz "Opravdu chcete trvale odstranit ..." Když dám Ano, neuloží se do koše, když dám Ne, neodstraní se?

Od: mowla*
Datum: 23.05.13 20:28

..."Když dám Ano, neuloží se do koše, když dám Ne, neodstraní se?"... - ano - takto to funguje, pokud je zmáčklý Shift...

Zkus oba Shifty promačkat několikrát o něco větší silou (než je normální stisk) - neuvědomuju si, jak jinak by se tato ´volba´ dala aktivovat (případně zkusmo připoj jinou klávesnici).

Datum: 23.05.13 21:26

Ještě se vracím k doplňující radě: na C: jsem složku Recycled nenašel?

Od: ben®
Datum: 23.05.13 22:22

Dobrý den, já jsem vycházel ze vzpomínek na OS WIN-XP, kde tomu takto bylo. Stejně si myslím, že by nějaká složka tohoto názvu měla být i ve Vašem OS. Složka "Recycled" je totiž koš a měla by být někde na disku C nebo ve složce Windows. Pokud tam máte v nabídce funkci "Hledat", tak ji zkuste najít a pak zkusit, zda se dá do ní kopírovat nebo bude přístup odmítnut. Zdravím!

doplněno 23.05.13 22:33:

Tak v OS WIN-7 by se ta složka koš měla jmenovat "Recycle.Bin" a pro její otevření jsou asi potřeba práva administrátora.

doplněno 24.05.13 11:47:

Tu novou složku "Recycle.Bin" jste ve skryté složce "Recycle.Bin" dělat nemusel, protože jste v ní už hned byl. Celé jsem to navrhoval proto, aby se snad vyloučilo zamítnutí přesunu souboru do toho koše. Očekával jsem, že Vám systém napíše, že to nejde kvůli admin. právům, ale to se nestalo a soubor tam jde kopírovat.

Ale, v koši stále není. Obávám se, že nemám další nápad.

Datum: 23.05.13 22:38

Složka se jmenuje $RECYCLE.BIN a je skrytá. Je třeba si z Možnostech složky povolit zobrazení skrytých položek nebo přímo do adresního řádku Průzkumníka zadat "C:/$RECYCLE.BIN". V ní je ještě podložka "Recycle Bin" a v ní jsou soubory z Koše.

doplněno 24.05.13 15:44:

*podsložka

Datum: 24.05.13 10:53

Ve složce $RECYCLE.BIN je pouze podsložka S-1-5-21-...mnoho čísel, ale podsložka "Recycle Bin" tam není. Když jsem takovou podsložku vytvořil, ukládání do koše stále nefunguje. Když jsem do "Recycle Bin" přesunul soubor, v koši se neobjevil.

Máte nějaký tip, co dál?

Díky.

Datum: 24.05.13 11:05

Zkus se podívat tady, jestli by ti něco nepomohlo.

Datum: 26.05.13 10:17

ŘEŠENÍ

Pro všechny, koho by potkal stejný problém. Na internetu jsem našel řešení:

klik Start

klik Všechny programy

klik Příslušenství

pravý klik Příkazový řádek

klik Jako administrator

zadat příkaz rd /s /q C:$Recycle.bin

Enter

Exit

Tím se $Recycle.bin vymaže (včetně všech případných souborů v koši!) a po restartu se automaticky vytvoří nový funkční $Recycle.bin

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.