Přehřátý počítač-jaká by to mohla být závada

Od: Datum: 21.05.13 18:04 odpovědí: 9 změna: 22.05.13 02:00

Ahojte...:)) Vím že je to blbý, ale nemůžu se doma přiznat, že jsem si polila notebook. Chtěla bych říct, že se mi přehřál, a potřebovala bych vědět, jakej důvod toho přehřátí bude že už nepojede...nebo, že bude oprava příliš nákladná...
Vím že je to dívná otázka, ale prosím, potřebuju to vědět...

Předem děkuji...:))

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.13 18:12

A nemyslíš si, že bude kapku divný jak dokážeš najednou identifikovat závadu? Krom toho politý notebook poznáš, když ne už zvenku tak jakmile se podíváš pod kryt. A další věcí je to, že i ntb si hlídají teplotu a vypnou se, takže šance že první přehřátí něco oddělá je malá. A nemyslíš, si, že až se přijde na to, žes kecala tak to bude ještě horší? ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: willianor*
Datum: 21.05.13 18:22
no nic jak se priznat ti nezbyva jelikoz kdyz reknes z se ti prehriva tak ho rodice jiste daji opravit bud na zarucak a nebo proste jen opravit a tam jak dojdou na to ze to bylo polite pitim tak zaruka se na to nestahuje takze to vrati bez opravy a oprava bez zarucqku je draha v dnesni dobe je lepsi koupit novy. rekni pravdu a ono se to nejak poda lpsi se priznat jak nez aby na to dosly tim ze jim to rekne cizi ;)

Datum: 21.05.13 18:29

Přítel si polil noťas minerálkou před asi týdnem. Tři dny ho otevřený sušil větrákem a noťas to nakonec rozchodil.

Datum: 21.05.13 20:17

Nejspíš ne tak docela - viz příspěvky níže. Jestli ho ještě chce používat déle než několik (desítek) hodin, ať udělá to, co jsem napsal níže.

Od: hop®
Datum: 21.05.13 18:37

Není to divná otázka, možná se Ti spíš budou zdát divné odpovědi, které Ti radí aby ses přiznala. Určitě jsi NB nepolila schválně a stát se to může opravdu každému. A přiznání je lepší než lhát rodičům, věř mi, lež má krátké nohy. Já být Tvým tátou, určitě bych ocenil spíš to přiznání k průšvihu, než abych brzo přišel na to, že jsi mi lhala...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 21.05.13 20:01

K tomu polití: Pokud má noťas ještě mít nějakou šanci na záchranu, okamžitě z něj vyndej baterii a nech ji vyndanou, dokud nebude vyčištěn (umytím lihem a vysušením). Ne aby tě napadlo ho dát na radiátor!

doplněno 21.05.13 20:16:

Dík za bod

Ohodnoceno: 2x

Od: hop®
Datum: 21.05.13 20:06

Praivo, máš naprostou pravdu, pokud se týká první pomoci pro politý comp nebo utopený mobil. Tazatelka ale už pravděpodobně notýska zkoušela zapnout, a kdoví, kdy ho polila, ten NB už opravdu může být díky elektrochemickým pochodům po smrti..

Každopádně ae za osvětu, co dělat s mokrou elektronikou, Ti dávám *palec*

Datum: 21.05.13 23:30

Lež má krátké nohy, jediná možnost je přiznat se. Ale můžeš říct, že jsi ho chtěla očistit mokrým hadrem a přestal fungovat :)

No ale vážně. Politý NB není nutné hned vyhodit, většina součástek asi přežila. Takže buď zkusit rozdělat a vyčistit nebo dát na aukro (samozřejmě s popisem, co se stalo).

Od: pl4toon*
Datum: 22.05.13 02:00

Radši kápni božskou. Takováhle lež je opravdu tenký led. Nejspíš přijdou na to, žes ho polila a ještě lhala a pak z toho bude domácí masakr motorovým páskem. Tedy za předpokladu, že máš správného tátu, který tě má rád.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.