Založení www stránek

Od: Datum: 21.05.13 17:05 odpovědí: 7 změna: 22.05.13 11:56
avatar

Zdravíčko všem*slunce*, rádi bychom s přítelem založili skorotchyňce www stránky coby takovou reklamu, je kadeřnice. Stránky by měly obsahovat fotky, ceník, diskuzi, relevance... prostě všechno, co správné www stránky kadeřnice mít mají:)

Otázka je ovšem - zvládneme to jako počítačoví laici? Na profíka nejsou peníze:( Je to hodně složité? A je vůbec nějaká doména, kde lze takové stránky zdarma vytvořit a spravovat?

Děkuji:).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 21.05.13 17:07

www.estranky.cz ano existuje a zvládne to kdokoli :)

doplněno 21.05.13 17:08:

Ale doporučuji spíše vytvořit profil na facebooku, tam si to lidi najdou spíš a je tam vše (fotky, diskuze...) :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.05.13 17:14
avatar

Díky, Axlíku, vidíš, facebook nás vůbec nenapadnul. Hodně klientek jsou právě dámy v letech, ty FB mít nebudou:D (i když...;)).

Datum: 22.05.13 11:56
avatar

Taky dobrá rada, ale proč nevutvořit oboje a propojit?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.05.13 17:16
avatar

Ahoj, doména zdarma je jedině doména třetího řádu, tzn. že adresa bude vypadat www.neco.zneceho.cz. Tuhle adresu získáš na různých blogovacích systémech (např. pise.cz - martinaa.pise.cz). Tyhle systémy mají vlastní administraci, pomocí které vkládáš texty a obrázky na stránky.

Potom existuje doména druhého řádu, www.neco.cz. Ta už je placená, u koncovky .cz je cena cca 150 Kč/rok, koncovka .eu je levnější 80 Kč/rok. K vytvoření stránek na doméně druhého řádu je třeba zařídit i hosting (server, na kterém ti stránky poběží). Pokud chceš stránky jen na prezentaci, postačí ti free hosting, nebo můžeš využít i placeného hostingu s redakčním systémem. Cena placeného hostingu se pohybuje kolem 330 Kč, lze na něj nahrát redakční systém, podobný jako v prvním případě. Redakční systém je zadarmo, stačí se s ním jen naučit pracovat (nic složitého). Pokud bys chtěla vidět, jak takový redakční systém vypadá zevnitř, napiš mi SZ.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.05.13 07:06
avatar

Ani jedno z toho nedoporučuji. Sice je to tam vážně tak, že to zvládne (promiňte mi to) i debil, ale člověk je omezený jen na funkce, které poskytují. Jak píše dawidecek pode mnou, tak endora je dobrá a v administraci stačí nainstalovat nějaký redakční systém a pak je administrace podobná jako na webwch vyjmenovaných výše. Je také dobré k tomu dokoupit doménu 2. řádu (např.: fatalwir.cz) některého z registrátorů za směšnou cenu do 150Kč za rok.

doplněno 22.05.13 07:08:

Já mám doménu koupenou u Active24.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.13 17:41
avatar

Endora.cz

Doporučuji například Wordpress, redakční systém, je v češtině, jednoduchý..

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.