Jak fotky převést do počítače

Od: Datum: 21.05.13 08:43 odpovědí: 9 změna: 25.05.13 19:01
avatar

Dobrý den, chtěla jsem si převést fotky z foťáku do počítače a nejde mně to. Teď nevím, co s tím. Ve foťáku je napsané Připojování sběrnice USB a nic se neděje. Jestli je to foťákem nebo gáblík, kterým se to spojuje...nevím. Notebook je asi v pořádku, protože jsem to zkoušela u dcery a také to u nich nejde. Na gáblíku svítí červená šipka a na foťáku bliká zelený puntík. Foťák mám zaplí. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: momo®
Datum: 21.05.13 08:47
avatar

Dobrý den. Vyndejte z foťáku paměťovou kartu a dejte ji do čtečky v NTB. M.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.05.13 09:45
avatar

Odpoledne zkusím, díky.

Datum: 25.05.13 19:01
avatar

Konečně jsem se k tomu dostala a podařilo se mně to podle Vaší rady, děkuji.*palec*

Datum: 21.05.13 08:47
avatar

celkem univerzální návod: vypnutý foťák připojit USB kabelem do zapnutého PC. Zapnout foťák do režimu prohlížení fotek ve foťáku na displeji. Čekat. Na PC se objeví, že instaluje ovladače. za chvíli naskočí nový disk v "tento počítač". Tam se dále chová jak flash disk. Proklikejte složky a fotky najdete.
Pokud je dáte přesunout někdy se na kartě nesmažou a pak to musíte udělat až ve foťáku obvykle v nastavení a rychlý formát popř smazat vše.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.05.13 09:45
avatar

Až budu doma, tak to hned zkusím, díky.

Od: isteron
Datum: 21.05.13 11:40

Ja mám Sony Ericsson a na ňom nemusím zapínať nič, len prepojiť USB káblom počítač a mobil. Keď sa mi prehrá do počítača obsah mobilu, už ovládam mobil, len cez pc. Ten flash disk na počítači si môžete pomenovať podľa svojho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 21.05.13 11:50

Pre kvalitnejšie snímky použijem digit. fototabatierku Panasonic. Ten má zvláštny kábel zo súpravy, mám ho stále napojený cez HUB so zosilovačom. Na Panasonicu musím prepnúť ovl. koliesko do polohy Prehrávanie, tam sa mi rozsvietia 2 možnosti. Zvolím " pc ". Stlačím Set a zobrazí sa mi obsah pam. karty fotodigitálu. Potom už ostatné ovládam cez pc myš a klávesnicu. Pokiaľ sa jedná o nové foto a notebook je treba počkať kým sa nahrajú patričné ovládače, to chvíľu trvá .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 21.05.13 12:16

Já bych jen chtěl upozornit na fakt, že ne všechny foťáky se umí přihlásit jako externí disk, ale vyžadují jakýsi SW, který dostanete na CD s foťákem. Asi bude i ke stažení z Webu, ale na to bych moc nespeláhal. Pokud máte takovýto foťák, je nejlepší hned první rada od momo. Načíst vyndanou kartu čtečkou. Ta čtečka se vyplatí(za cca 150kč), protože na tenhle problém narazíte pokaždé, pokud budete chtít načíst fotky na jiném, než svém PC.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 21.05.13 15:02
avatar

Používám čtení z paměťové karty fotoaparátu. Dřív ve stolním počítači jsem vestavěnou čtečku neměla, tak jsem si koupila externí - skutečně za pár korun. Do nového dávám jen kartu a z ní kopíruju fotky. Někdy se stane, že kartu do foťáku nedám zpět, tak fotky potom musím překopírovat káblíkem. Propojím káblík (foťák je vypnutý) a potom teprve zapnu a funguje to. Tak dostanu z fotoaparátu snímky, které mám v paměti bez karty.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.