Rapidní klesání místa na disku

Od: Datum: 18.05.13 20:34 odpovědí: 7 změna: 19.05.13 12:11

Dobrý večer, prosím o radu, mám SONY VAIO s Win 7 a jde mi o to, že stále ubývá paměť..kontroluji řekněme jednou za týden a opravdu ta paměť ubývá? nevíte prosím co by s tím mohlo být? virus? našla jsem an netu něco o autom. aktualizacích, které se ukládají, ale to mi to bude ubývat už pořád? to tam za chvíli nebude přece žádné místo.. Děkuji za každou radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.13 20:48

Čistíš?

doplněno 18.05.13 22:12:

CCleaner - používej zhruba jednou týdně. Pracuji na návodu, část už je zde.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.05.13 20:52

Zkusil bych Spacemonger. Graficky zobrazí co a kolik zabírá v paměti místa.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.05.13 21:27

Pamětí myslíte místo na disku?

Kliknout na systémový disk pravým, vlastnosti, dole vyčištění disku, po naběhnutí přepnout tlačítkem dole i na systémové věci a tam uvidíte, kolik to zabírá. Smazat můžete v podstatě všechno.

Na vedlejší záložce pak jdou smazat i staré body obnovy a shadow kopie. Tedy pokud si jste jistá, že je nebudete nikdy potřebovat.

Jinak zbytek budou vámi nainstalované programy a uživatelská data - stažené soubory, fotky, hudba, filmy..

doplněno 18.05.13 23:24:

Ne, s tou skrytou partition to nic dělat nebude.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.05.13 21:43

když vyčistím to tak, že kliknu na to druhé, nesmaže se mi tím třeba oddíl na reinstal disku nebo tak?

Datum: 19.05.13 12:04

Mohla bych se prosím ještě zeptat co to znamená ta Shadow kopie (stínová kopie) k čemu je dobrá nebo tak? a co bude tedy s těmi uživ. daty?

doplněno 19.05.13 12:07:

Prostě co se stane, co se smaže

Datum: 19.05.13 12:10

Když na nějaký soubor kliknete pravým, Vlastnosti, poslední záložka Předchozí verze, tak to. U souborů, které mají zaznamenané předchozí stavy (z minulého týdne, měsíce..), se tyto zahodí a zůstanou pouze aktuální data, tedy to, jak soubor vypadá teď.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.05.13 12:11

Teoreticky to tedy není potřeba? :)

doplněno 19.05.13 12:12:

a ještě kolik to tak řádově nůže smazat GB? ¨Pc mám cca 8 měsíců

doplněno 19.05.13 12:14:

Děkuji moc za rady .. :) smázla jsem to a 7gb místa uvolněno velký dík! :) a přeji krásný den..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.