Značný rozdíl mezi 2mb a 3mb cache?

Od: Datum: 09.07.13 18:36 odpovědí: 22 změna: 10.07.13 01:07

Dobrý den,

předem upozorním že co se týče počítačů jsem samouk typu naučím se zrovna to co nutně potřebuji. A notebook nevybírám pro sebe ale pro známou na vysokou ( humanitní směr ). A narazil jsem na problém. Vybral jsem 2 ntb s plně dostačujícími staty v dané cenové relaci. A jsou mezi nimi 2 rozdíly

1) ntb č.1 obsauhje procesor Intel Core i5 3230M s frekvencí 2,6 GHz

3 MB L3 Cache

2 jádra, 4 thready

Intel Turbo Boost 2 s frekvencí 3,2 GHz

Max TDP: 35 W

Virtualizace (VT-x)

a ntb č.2 obsahuje Intel Core i5 3210M s frekvencí 2,5 GHz

2 MB L3 Cache

2 jádra, 4 thready

Intel Tuŕbo Boost s frekvencí 3,1 GHz

Max TDP: 35 W

2) ntb č.1 nemá VGA vstup

ntb č.2 má

což vytváří dilema ( aspoň pro mě ) přece jenom VGA vstup se může hodit když bude třeba notebook připojit ke projektoru nebo externí obrazovce proto bych ho velice rád měl v notebooku mé kamarádky jenomže jak moje oko samouka mi naznačuje vždy je lepší mít cache větší aby notebook mohl přemýšleš na větší věcí rychlej ( chápete jak to myslím) no jenomže by zase neměla VGA vstupvádí což mě přidvádí k otázce když kolik výkonu obětuji VGA vstupu? Samozřejmě když vím jak na pc pracuje doporučil jsem pro měnší opotřebení větší výkon.samořejmě mnohem menší než potřebuji já pro práci v zbraňovém průmyslu v Inventoru ale to je jedno. Podstatná je otázka needegraduje se procesor přiliš rychle a byl by rozdíl výkonů znatelný? ( tohle je hlavní otázka na kterou chci odpověď ) Děkuji za otázky které mi pomohou a nebudou zbytečně honit ego někomu kdo tomu rozumí pořádně ( tím nemyslím 15 středoškoláka kterého zajímá jen wow a bf ten tomu totiž rozumí méňa jak já)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.13 20:54
avatar

Tvoje otázka postrádá jakýkolik smysl.

1. VGA je výstup, ne vstup. VGA ebo HDMI výstup je dnes téměř povinnost.

2. Nemyslím si, že by rozdíl mezi 2MB a 3MB cache byl nějak výrazný, zvláště když se jedná o notebook.

3. S tím opotřebením a výkonem je to totální blbost.

Napiš mi cenovou hranici a požadavky, já jí ten notebook vyberu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: alexandr147*
Datum: 09.07.13 21:14

vaše odpověď neodpovídá až na jeden aspekt mým požadavkům

1) oba víme k čemu VGA je tak nevím jaký má smysl mě opravovat, mimochodem kdybych si to samé nemyslel tak by tenhle dotaz ¨jaksi neměl smysl nesmyslíte?

2) paráda tohle je jediné co mě zajímá, jistě mě to spíš zajímalo přece jenom většina ntb na trhu jsou dnes totální šmejdy ( macy nevyjímaje ) takže ten rozdíl nebude nijak drastický

3) nikdo není neomylný ani vy, takže totální blbost je cojste napsal.Když notebook běží neustále na 100% svého výkonu jeho opotřebení je výraznější a nemusíte se semnou o tom hádat sám používám několik pc a i testy microsoftu nebo jiných softvarů ukazují že nejsilnější počítač je dnes už zdaleka nejpomalejší protože na něm byly prováděny náročné výpočetní úkony.Každopádně tohle je otázka na které se lidi nikdy neshodnou takže nani neodpovídejte protože jak jsem napsal rýpaly fakt nepořebuji.

Opatrně s tím tykáním v našem státě vás za to můžu i úspěšně žalovat. Já mám záznam o 12 grafech za měsíc její práce na jejích dosavadním pc takže vím jak se k němu chová proto jí já vyberu nejlíp to co potřebuje takže děkujeme a nechceme.

Od: k2
Datum: 09.07.13 21:30

Tak ty ses jasnej experte...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alexandr147*
Datum: 09.07.13 22:22

to se tak moc nudíte že musíte psát takovýhle odpovědi? když už tak aspoň argumentujte a možná z toho budeme mít nějaké znalosti oba ... a jasnej jseš ty ty nepotřebnej troubo ... kdyby někdo měl zájem o tvou práci tak tady nepíšeš takový nesmysle ... hau skončil jsem

Od: k2
Datum: 09.07.13 22:27

Ale ale, napred jsme vsechny chteli zalovat a ted uz tykacka neni problem? No vida, ja vedel, ze to pujde!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alexandr147*
Datum: 09.07.13 22:33

*smich* tak když jste začal tykat tak co se sváma budu no ... nikoho jsem žalovat nechtěl ale pán se bude divit až dostane ban od adminů za to že tykal ( víme už svoje ) ... já tady s vama zabiju času to je hrozný

Od: k2
Datum: 09.07.13 22:38

To jo sam admin sel jeste ted vecer ty banany pro tykace trhat, aby je meli z rana cerstvy.

Mimochodem celkem me bavite. Mam sice pocit, ze krmim trolla, ale ani mi to moc nevadi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.13 21:36
avatar

1. Opotřebení nezáleží na stupni zatížení, ale především na teplotě komponent, a tedy na chlazení. Dobře chlazený počítač nemá problém jet na plný výkon bez přehřívání 24 hodin denně a naopak špatně chlazený počítač se přehřívá (a tedy nadměrně opotřebovává) i při minimální zátěži.

2. Tykání je fórech zcela běžné, tykám všem a (skoro) všichni tykají mně a nikdo se neozval, že by mu to vadilo.

3. Nepokládám se vhodné, aby mne zde poučoval někdo, kdo má za dva a půl roku tedy na poradně 102 příspěvků a ani jeden ohodnocený (já nemám cca. 2570/306 jen tak, nemyslíš?).

Poznámka: Mám doma několik počítačů (1996-2005), které, když už je zapnu (moc často to nedělám), jednou téměř trvale na maximální výkon. Jeden z nich je notebook Asus L7200 (1998), který byl do roku asi 2005 používán na nejmenovaném administrativním pracovišti, pak ho do roku 2008 měl táta a pak jsem ho dostal já, používal jsem ho aktivně do r. 2010, kdy jsem si koupil nový. Za celou tu dobu na něm nebyla prováděna žádná údržba, jen pevný disk byl vyměněn za větší. Počítač dodnes funguje jako nový, nevykazuje sebemenší známky opotřebení (kromě na prasklého plastu u pantů, který už někdy konečně musím vyměnit, tato číst je ale mechanicky namáhána při otevírání a zavírání displeje).

doplněno 09.07.13 21:38:

"Já mám záznam o 12 grafech za měsíc její práce na jejích dosavadním pc takže vím jak se k němu chová proto jí já vyberu nejlíp to co potřebuje takže děkujeme a nechceme."- A ona to ví? Jestli ne a zjistí, že se s tím veřejně chlubíš a machruješ před zkušenějšími, tak tě asi brzo kopne do p*dele (až se to stane, tak se ozvi, rád bych věděl, jak dlouho to bude trvat)...

doplněno 09.07.13 21:39:

A ještě něco: Pokud o tom záznamenávání nevěděla, tak může zažalovat ona tebe a myslím, že by se to řešilo víc než nějaké tykání (a s výsledkem bys asi nebyl spokojen).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alexandr147*
Datum: 09.07.13 22:16

vy jste přímo apokalyptický vymatlanec ... ano jistě někomu napíchnu pc a ten člověk o tom neví *smich* nevidim důvod proč bych někomu pomáhal a zároveň mě on chtěl žalovat za to že mu pomáhám achjo proč myslíte jako zly člověk ... nebyl bych si tak jistý kdo je tu zkušenější a v čem ... nevíme o sobě nic ( a ani nechceme ) takže vás prosím nechte si pokusy o ponížení pro sebe protože mě tohle nezajímá ... a nesouhlasím s tím co jste napsal protože 1) každý ntb v této cenové kategorii je špatně chlazený 2) ntb/pc redukuje rychlost otáček větráku a pokud to dělá špatně součástky jsou přehřívány a proč by se přehříval při minimální zátěži? to nedává přece smysl při minimální zátěži není produkováno mnoho tepla a opotřebení je množství tepla jaks takš úměrné takže ani opotřebení na této hranici nebude podstatné ... naopak při vysoké zátěži bude produkováno daleko více tepla a pokud to větřák nebude stíhat optimálně chladit ( a protože známe dnešní ntb tak nebude *smich* ) tak součásti budou degradovány. Pane spusťte simulaci turbo hřídelového motoru ( vítr + teplo + mechanické deformace = tisíce hodin simulací ) a pak teprve možná zjstíte co to je na plný výkon a s tím bude každý kdo tomu trochu rozumí souhlasit

doplněno 09.07.13 22:19:

a navíc nechápu proč tady píšete že mám málo ohodnocených odpovědí ... já neradím jenom se ptám o rady

Datum: 09.07.13 22:29
avatar

Soudruhu, při dobré konstelaci se dá počítač uvařit i při běhu systému naprázdno. To jen tak na okraj

doplněno 09.07.13 22:31:

A obráceně-jsou systémy, které chladí úspěšně při maximální zátěži i pasivně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alexandr147*
Datum: 09.07.13 22:31

no vidíte a proto mám vás abyjste mě na to upozornili ;) a zajímavé že vy to zvládnete bez toho abyjste mě nasral ale kolega nahoře *zed* nikoliv

Datum: 09.07.13 22:41
avatar

Asi na to nemám talent, a to jsem se tak snažil tě nasrat. Tak dobrou noc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alexandr147*
Datum: 09.07.13 22:31

ano možná jsou ale to je jiná kategorie já pc nekontruuji jen je používám

Datum: 09.07.13 22:47
avatar

Když jsi tak chytrý, proč prostě nekoupíš náhodný notebook a větráku neodpojíš snímač otáček, aby se pořád točil naplno, neprovedeš "copper mod" (nahrazení teplovodivého polštářku mědí) a nevyměníš teplovodivou pastu na CPU za lepší? Práce je to na ani ne dvě hodiny.

Když mi "odházelo" chlazení nového notebooku a nepomáhalo ani čištění (HP Compaq 610 var. Intel, po asi 3 letech (letos v dubnu)), měl jsem i při prohlížení internetu CPU na>90 °C, po úpravě (poslední dva kroky uvedené výše) se teplota snížila na cca. 50-60 °C při plné zátěži. Nutno podotknout, že dnešním CPU a GPU přehřívání moc neublíží, samy si aktivují "throttling" (snížení pracovní frekvence a tedy množství vyrařovaného tepla), případně se při přílišném přehřívání celý počítač pro jistotu vypne.

Mimochodem, odkaduji cenovou kategorii do 15.000 Kč, v které doporučuji http://www.alza.cz/lenovo-thi…30-black-3259-cgg-d430554.htm (má VGA i HDMI, které je v nnešní době monitorů s vysokým rozlišením velice praktické, navíc má USB 3.0 a jeden USB 2.0 port s trvalým napájením, např. pro nabíjení telefonu).

doplněno 09.07.13 22:50:

*odhaduji

A co se týše té zmínky o ohodnocených odpovědích, měl jsem na mysli to, že mě tady moralizuje někdo, kdo je mnohem méně aktivní a jeho příspěvky nejsou žádným přínosem pro poradnu (dobře, některý možná ano a není ohodnocen, ale já jsem takový ještě neviděl).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alexandr147*
Datum: 09.07.13 22:57

vždycky se dá nějak nadávat nebo urážet nebo dělat chytrého proto vrchní část nekomentuji ... ale nemá grafickou kartu ... ten nesmysl od intelu jsem osobně zkoušel a neutáhl solidně film v nijak vyjímečné kvalitě ... mimochodem mám mnohem silnější notebook ale usazený ve stejném šasi a to je velmi pevné takže až na tu kartu a skutečnost že chce přes 17" monitor tak díky za radu ... přínos pro poradnu? každý se podívá pouze na svůuj dotaz a ni se neobtěžuje podívat se jestli už někdo podobný nezadal takže upřímně na poradne vám kašlu jsem a budu muset být sobec jako většina ... hau už nikomu na nic tady neodpovídám .. děkuji za rady

Datum: 09.07.13 23:13
avatar

A jaký nesmysl jsi zkoušel? Třeba 965 Mobile Express je dost pomalý, ale HD 4000 je nejvýkonnější intelácká grafika současnosti a HD 3000 určitě není o moc pomalejší.

Pochybuji, že tvoje známá na tom bude hrát BattleField a na kancelářskou práci, sledování filmů a i nějaké starší/dobře optimalizované hry tohle bohatě stačí stačí (to stačí i ten 965 ME, osobně vyzkoušeno).

17" notebooky nejsou kvůli svým rozměrům a hmotnosti moc přenosné, což by se jí asi moc nelíbilo, navíc jsou značně drahé - viz toto (kdyby vážně chtěla tak velký, stačil by ten Dell). Doporučuji spíše 15,6" notebook a doma k němu mít externí monitor, který pak může být i větší (třeba 19"). Vyjde to i levněji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.13 21:48
avatar

Vybírat notebook pro ženskou na humanitním směru a polemizovat u toho nad degradací procesoru je trochu mimo. Ta bude ráda, když ten noťas zapne, nějaká cache jí může být u prdele.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: alexandr147*
Datum: 09.07.13 22:06

:D ano tomu se říká to vystihnout :D ale znáte to když už se v tom vrtám tak at je to pořádně a navíc tak 7 měsíců si budu stavět vlastní pc takže přecejenom informace navíc nemůžou být na škodu, souhlas?

 

Datum: 09.07.13 22:22
avatar

No tak to máš napsat hned, že až si naspoříš, tak potřebuješ pomoct se stavbou PC. My si tykáme? Ne, já ti tykám. Ale když už děláš v tom CAD Invertoru, tak to sestavení komponent zvládneš, ne? Hlavně si dej bacha na značku Eurocase, ať ti to při 3D projekci neblafne.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alexandr147*
Datum: 09.07.13 22:29

nenazval bych to pomoct se stavbou pc ... jen bych rád pochopil jak přesně to všechno funguje než budu něco dělat a nebo něco tvrdit ... vy jste dneska otravní *smich* dobře s tebou nemám problem si tykat ... no to že dělám v inventoru stroje nesouvisí s tím jestli zvládnu postavit pc ale vzhledem k tomu že už jsem 2 postavil a oba doteď fungují až na drobné poruchy tak nevidím důvod proč bych to nezvládl sám znovu *tuc* To je rada nebo nějaký pokus o vtip? *smich* já v tom cítím nějaký trolling *ua* ale je pravda že o značkách pc toho moc nevím

Datum: 09.07.13 22:38
avatar

Značka PC neexistuje-to bys měl vědět, pokud jsi nějaké postavil. A věřím, že to znovu zvládneš, držím palce*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alexandr147*
Datum: 10.07.13 01:07

no jasně vždycky jde rýpat a slovíčkařit :-P když říkám značka pc tak myslím komponent ale jestli mě chceš zkoušet *smich* tak to máš dost blbý ... připadá mě že ta stará dobrá garda co bývala vždycky na poradte už je pryč ... zůstali tu jen unudění a nepotřební rýpalové kteří mají spoustu názorů a zkušenosti radši nemluvit ... dřív jsem sem napsal tak jsem dostal přesnou odpověď se spoustou parádních vedlejších cest a vždy byl respektován dotazatel a stejně tak i odpovídající člověk ... ted tady jsou jen ti co hledají kde koho nachytat ... gratuluji přesvědčili jste mě abych sem už nikdy nezavítal můžete ted v klidu spát

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.