Tvorba webu, jde poznat software?

Od: Datum: 13.05.13 19:46 odpovědí: 2 změna: 13.05.13 21:06

Dobrý den,

lze nějak zjistit, jakým způsobem - mám na mysli software, byla stránka napsána? Uvedu jako příklad adobe dreamweaver, může někdo po publikování zjistit, že jsem to napsal v něm? Případně dá se tato informace nějak efektivně odstranit?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.13 20:01
avatar

některé programy si vkládají do stránky meta řádky, kde se chlubí, že to bylo právě napsáno v něm. Zkuste se kouknout jestli něco podobného uvidíte v hlavičce. Pak jedině nějaká specifická syntaxe resp specifické pojmenování objektů, stylů atd.

např dream_text1 atd

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.13 21:06
avatar

Bývá to v komentářích, v meta tagách nebo u některých třeba i přímo viditelně ve stránce. "Created using XXYY".

Svého času FrontPage cpal na všechno možné tunu inline stylů, které tam byly naprosto zbytečné. Asi podobně, jako když se podíváte na zdroják mailu z windows live mailu nebo když se podíváte na styly ve wordu (tedy jejich zdroják).

Dreamweaver zas na 90% prvků dá float: left a tam, kde by naopak měl být, například ikony, rozmístěné jako 2x4 dlaždice, kde by většina lidí použila pravděpodobně právě float a marginy, si dreamweaver suverénně pro každý z nich vytvoří extra classu a napozicuje je absolutně vzhledem k obalujícímu prvku.

Takže ano, pokud stránku nepřepíšete od základu, může to být méně či více poznat.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.