Jak vytvořit webovou stránku?

Od: Datum: 10.05.13 17:14 odpovědí: 4 změna: 29.05.13 14:45

Ahoj chci si vytvořit webovou stranku poradte mi jak a co v ní musím delat díík.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.13 17:32

Pro začátek se nauč se hypertextový jazyk (HTML - buď XHTML nebo HTML5), kaskádové styly (CSS 2, CSS 3) a pravopis.

Pak se zaměř na kvalitní obsah (= vlastní obsah, který by zajímal nejen tebe, ale i návštěvníky).

doplněno 10.05.13 17:34:

Začít můžeš na JakPsátWeb.cz (http://www.jakPsatWeb.cz/).

doplněno 10.05.13 22:16:

@Praivo:

Hypertextový jazyk ani CSS nejsou programovacími jazyky.

Máte pravdu, že je Endora dobrá. Ale nainstalovat CMS už chce aspoň trochu vědět, co to je web, a jak co funguje ...

Pokud chce člověk jenom něco psát, případně vkládat obrázky, je asi jednodušší si založit blog v hotovém systému (např. Píše.cz, Blog.cz) ...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.05.13 17:57

Já, jako začátečník, bych na to, pokud bych zakládal web teď, šel jinak: Napřed bych si připravil nějaký obsah a založil účet na nějakém freehostingu, např. tady. Teprve pak bych začal na web přidávat obsah.Odkazovaný hosting umožňuje "na jedno kliknutí" nainstalovat nějaký z redakčních systémů (Joomla nebo Wordpress), takže není třeba se učit žádný programovací jazyk.

Ohodnoceno: 1x

Od: jodo*
Datum: 10.05.13 22:24

1. měl bys mít o čem psát, nebo co vystavovat - tedy musíš mít nějaký obsah stránek

2. prostor, kde to budeš dělat - pro začátek by stačil freehosting zadarmo - zvolíš si jméno, heslo a dostaneš pár mega místa

3. způsob jak stránky spravovat - buď přes přes klikátka redakčního systému, anebo jednodušeji v HTML (CSS) kódu

4. způsob, jak obsah přenášet na server, já používám program Filezilla

Osobně to mám tak, že mám stránky v HTML u sebe na PC a teprve když to jede jak má, přenesu je na server přes Filezillu, zobrazím v prohlížeči (nezapomínat na refresh F5, prohlížeče si s oblibou zobrazují starou verzi stránek z mezipaměti - pak se člověk může divit), a opravím chyby (vždycky se nějaká vyskytne). Prohlížeč Opera umožňuje dvěma kliknutími odeslat stránku na test validity, který ti rovnou řekne, kde je kód špatně.

doplněno 10.05.13 22:38:

Jinak, na hostingu bys měl mít soubor index.html, který bude fungovat jako hlavní stránka - může být jen jedna, ale většinou funguje jako rozcestník, ze které vedou odkazy na další stránky s obsahem. Každá HTML stránka, musí obsahovat tohle:

To je základní kostra stránky. Tu vložíš do obyčejného textového dokumentu, který přejmenuješ na index.html - a je z toho internetová stránka. Mezi tagy BODY pak vkládáš nějaký obsah. Nápad, podívat se na http://jakpsatweb.cz/ vůbec nebyl marný, tam se dozvíš zbytek. Samozřejmě můžeš dělat stránky i v nějakém editoru, ale většinou to jde dost poznat. Redakční systém je zase dost uniformní, dovolí ti jen něco. Je to na tobě.

Od: set
Datum: 29.05.13 14:45

Ahoj, pokud nemáš žádné zkušenosti s tvorbou webu, zkus použít některý z online púlatforem pro tvorbu webu. Já mám kupříkladu svoje stránky na Webnode, viz tady:

http://scriptor.webnode.cz/

Jen se o ně moc nestarám :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.