Problém se zapnutím počítače

Od: Datum: 09.05.13 18:52 odpovědí: 13 změna: 09.05.13 20:43

Dobrý den, vypla jsem počítač tlačítkem, kterým počítač zapínám. Dělám to tak často. A když jsem ho asi po hodině zapnula, tak mi pořád dokola ukazoval nějakou nabídku, tak jsem dala: Start Windows normally

a on se nezapnul, místo toho začal úplně od začátku. Co s tím?

Prosím poraďte, co nejrychleji. Děkuji

(Je to Windows XP)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.13 19:00

No, jestli vypínáte počítač tlačítkem "natvrdo" (tedy že se NEzobrazí "odhlašování - ukládání nastavení - vypínání", tak si o tohle koledujete už docela dlouho. Co nouzový režim (stav nouze/safe mode)? To naběhne?

Ohodnoceno: 3x

Od: lindis
Datum: 09.05.13 19:03

Ano naběhne, ale když ho spustím, tak mě to pak vrátí zase na začátek.

Datum: 09.05.13 19:06

potom by mohla ještě fungovat možnost "Opravit" přes instalační CD Windows XP, ale ta se mi tam podařila "dostat" snad jen dvakrát v životě (a že jsem počítačů přeinstaloval...)

Jinak to vidím na zálohu dat přes nějaký "externí" systém spuštěný z CD (např miniXP v Hiren´s Boot CD) a přeinstalace Windows.

Ovšem jako laikovi doporučuju počítač svěřit někomu z blízkých, kdo s tím má již nějakou zkušenost.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.05.13 19:07

zkuste pustit poslední známa funkční konfigurace systému windows. A uvidíte co se stane. Úplně od začátku znamená, že se počítač restartuje a začne nabíhat znovu?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.05.13 19:10

To jsem již také zkoušela, ale počítač se znovu restartuje a začne nabíhat znovu.

Datum: 09.05.13 19:11

A nedalo by se to ještě nějak vyřešit přes BIOS?

Datum: 09.05.13 19:12

BIOS nemá s padajícím systémem nic společného. Bios dokáže měnit nastavení některého hardwaru, ale nezasahuje do softwaru na disku.

Datum: 09.05.13 19:29

Pravděpodobně zapne kontrola konzistrnce systému.Nechej to proběhnout,systém se po této operaci spustí normálně.

JABRAKA

Datum: 09.05.13 19:31

Nene, bohužel, ať stisknu cokoli vždy se počítač restartuje.

Datum: 09.05.13 19:30

Zkus zvolit Nouzový režim (Safe Mode).

doplněno 09.05.13 19:40:

Jestli nejde ani tohle, pak ti asi nezbývá nic jiného, než si zazálohovat data přes nějaký "live" OS (např. Kubuntu) a přeinstalovat OS. A naučit se počítač vypínat normálně (buď přes nabídku Start, nebo tlačítko jen krátce stisknout - buď se zobrazí vypínací nabídka, nebo se počítač začne vypínat).

Datum: 09.05.13 19:32

Zkoušela jsem to, ale počítač začne nabíhat celý znovu a celý proces se opakuje.

Datum: 09.05.13 19:40
Tak reinstal. Co už zbývá jiného.

Od: ovczaak*
Datum: 09.05.13 20:43

Nezůstalo jen "viset" to tlačítko? Vrací se úplně dopředu?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.