Notebook vypíná se

Od: Datum: 05.06.13 11:47 odpovědí: 8 změna: 05.06.13 13:35

Dobrý den, mam notebook ale kdyz ho zapnu nabehne windows a pak se normálně natvrdo vypne mohl by me nekdo rict co by to mohlo být? :) děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.13 11:51

Musím odpovědět stejně jako na předchozí otázku na toto téma: Baterie ja v pořádku? Nebyl NB polit nebo jiným způsobem poškozen?

doplněno 05.06.13 11:55:

*je v pořádku?

Ohodnoceno: 1x

Od: petrpan*
Datum: 05.06.13 11:55

nene vubec nic udelal to uplně zčista jasna :) koušel jsem i chladící podložku protože se mi zdál být přehřátý a nic :( jen uz delsi dobu více hučel

Od: mowla*
Datum: 05.06.13 12:01

Je doplním dotazy, které položil Praivo
- odkdy se tak notes chová? (nějaká instalace SW, změna HW, pád, navlhnutí...)
- Win naběhne do jaké fáze? (před/po přihlášení uživatele, spuštění programů Po spuštění...)
- jde spustit Win v nouzovém režimu (při startu opakovaně mačkat F2 a vybrat Stav nouze s prací v síti - nebo tak nějak)

doplněno 05.06.13 12:04:

Chaldící podložka je na ... :-D Pokud delší dobu "více hučel", vyčisti vysavačem větrací otvory (předem - třeba párátkem, zablokuj lopatky ventilátoru, aby se neutočil), ale tohle - zřejmě, nebude ta pravá příčina - po startu se tak rychle nepřehřeje (aby zafungovala pojistka) a pokud by byl procesor ´odpálený´, Win nenaběhnou.

doplněno 05.06.13 12:22:

No - tak to je jasné - pár minut ´plné´ zátěže k přehřátí stačí, notes vypne tepelná pojistka (aby se neuvařil). Zkus větrák vyčistit a pokud se nerozběhne, vyměň jej (no, lepší by bylo vyměnit jej rovnou)...

Větráčky koupíš třeba tady - http://www.gme.cz/vyhledavani/?q=ventil%C3%A1tor+dc , rozměr podle původního.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.06.13 12:17

hele nabehne normálně se přihlásim po nějakém čase kdy se na něm pracuje cca 2 min kdyz zapnu hru se vypne .. nikde nenavlhl :) jinak jsem ted sundal spodni dekl a po zapnuti jsem zjistil ze se netočí vetrak chlazení :(

Datum: 05.06.13 12:26

Stáhni si Core Temp, zapni počítač (ale žádnou hru nebo cokoliv náročného na HW!) a pozoruj teploty.

doplněno 05.06.13 12:34:

Mobilní procesory vydrží celkem dost, mě bez problémů běžel při>90 °C (Core 2 Duo T5870)...

Pokud se netočí větrák, chtělo by to hlavně zkontrolovat, jestli v něm není nějaký bordel, bránící roztočení a jestli je zastrčený napájecí konektor.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.06.13 12:29

Větrák se musí koupit přímo k danému notebooku, jsou tam použité tzv. odstředivé (nasávají vertikálně, vyfukují horizontálně) a neexistuje žádný univerzální typ.

doplněno 05.06.13 12:35:

Asi jsem se spletl, můj nasává z boku a fouká přes klávesnici na moje levou ruku, ale to nic nemění na tom, že neexistuje žádný "univerzální větrák".

Datum: 05.06.13 12:46

tak jsem to pročistil bylo tam dost prachu vetrak uz bezi a sleduju teplotu :) zkusim neco rozehnout a jestly se zase vypne :)

Datum: 05.06.13 13:35

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.