Digitalizace VHS - nároky na datový prostor

Od: Datum: 03.05.13 16:10 odpovědí: 7 změna: 08.07.13 01:35

Dobrý den,

uvažuji o digitalizování videí na VHS kazetách. Ještě nevím jakou zvolím metodu převodu, nicméně potřebuji vědět kolik zabere 1 hodina videa datového prostoru v PC (kvalita tohoto videa bude taková, aby to odpovídalo VHS tj. parametry co se týká rozlišení, počtu snímků za sekundu, případná komprese v takové míře, aby kvalita nebyla viditelně snížena). Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.13 16:32
avatar

Pokud to budete ukládat do klasického MPEG-2 počítejte s 2 - 3GB / h. Pokud do MP4 / H264 tak přibližně 1 GB. Záleží jaký datový tok si nastavíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 23:57
avatar

Jestli to nejsou třeba záznamy z rodinné videokamery, do digitalizace se nemá cenu pouštět. Kvalita obrazu staženého z videa je vždy hrozná, hlavě když se takový obraz pustí na moderní velké HD televizi. Pokud už se do toho pustíte, je dobré mít hodně kvalitní video, nejlépe nějaké 4 až 7 hlavé, kvalitní kartu na grabování videa v PC a kvalitní kabel. Volit nízké rozlišení (nemá cenu to přehánět), ale taky nízkou kompresi, aby bylo v obrazu co nejmíň artefaktů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.13 20:14
avatar

digitalizoval jsem již takhle několik kazet přes obyčejnou starou analogovou TV kartu (s videem propojeno anténním koaxiálem) a ani po zkonvertování do mpeg4, kdy měla hodina záznamu asi 1 GB nebyla komrese viditelná a pro oko běžnáho laika se jevil obraz stejně kvalitní jako při pouštění přímo z VHS.

Netvrdím, že byl obraz kvalitní, tvrdím, že byl téměř bez snížení kvality z původní analogové nahrávky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.13 20:15
avatar

A na digitalizaci jsem používal program Honestech VHS to DVD converter, kterým jsem nejprve ukládal do DV kvality (bez komprese) a potom si to prohnal Avidemuxem, ustřihl prázdné konce a uložil do MP4

Ohodnoceno: 0x
 
Od: filippraha*
Datum: 07.07.13 16:51

1 hodina převodu v plné kvalitě - tzn. XP (DVD kvalita) a ve formátu MPEG2, se vyjde akorát na jedno DVD. Pokud by se převod dělal v kvalitě SP (což je VHS kvalita), vyjdou na jedno DVD 2 hodiny. Konverzí do AVI lze objem dat snížit, ale trochu se sníží i kvalita. Když se ta komprese nenastaví "na fest" tak tu změnu ani nepoznáte. Režim nahrávání je zveřejněn dole na této stránce: http://studioraft.cz/prevod-vhs-na-dvd/ Jinak já jsem si tam nechával dělat více kazet, protože se s tím dělat je docela otrava, doporučuji, mrkněte sem: http://studioraft.cz/digitalizace/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chizuru*
Datum: 07.07.13 19:09

Zdravím, když jsem digitalizovala já, bylo to 3,6GB/h, ale to záleží na nastavení (Já měla nejvyšší kvalitu). Rozlišení bylo 720x480 nebo 720x576 (Dle vstupu).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 08.07.13 01:35

Obyčejná VHS měla rozlišení kolem 200 řádků takže převod s touto kvalitou odpovídá kvalitě na běžných internetových AVIček co mají kolem 700MB na celovečerní film, i když jejich rozlišení a komprese byla primárně volena na vypálitelnost na běžné CD.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.