Zachrana dat

Od: Datum: 30.04.13 19:24 odpovědí: 8 změna: 30.04.13 22:01

Dobrý den,

odešel mi notebook, měl jsem na něm ale poměrně důležitá data, a chtěl bych se zeptat, jak je zachránit. Pozn. HDD funguje, odešel notebook.

Předem děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 30.04.13 19:26

Pokud disk jako takový funguje, je to jednoduché - připojit jej do jiného stroje (nejlépe do běžného PC jako druhý) a data stáhnout.

Nemáš-li k dospozici druhý počítač, lze koupit externí rámeček adisk připojit do USB.

doplněno 30.04.13 19:29:

Např. toto - http://www.alza.cz/ocz-ssd-upgrade-kit-d364034.htm pro SATA, existuje i pro IDE (v případě staršího disku).

doplněno 30.04.13 19:49:

Nepoužívání disku ke ztrátě dat nevede - může na stole ležet klidně řadu týdnů i měsíců (i let), vadit by mohlo silné (el)mag. pole a vysoká teplota (ale to by vadilo, i kdyby byl namontovaný v počítači).

Pro připojení k jinému notesu je potřeba právě ten externí rámeček do USB, dovnitř druhý disk připojit nelze - to lze jen do běžného (pod)stolního PC.

doplněno 30.04.13 20:00:

SSD nebo HDD - ohledně připojení je to jedno, každopádně jde o 2,5". ;)

Ohodnoceno: 1x

Od: billiejoe
Datum: 30.04.13 19:33

Jedná se právě o notebook, byla by tedy možnosti připojit HDD z jednoho notebook do druhého? A když mě disk třeba bude ležet měsíc na stole, nemůže dojít ke strátě dat, když se disk nebude dlouho používat?

Datum: 30.04.13 19:45

Dnes se v běžných NB používají téměř výhradně 2,5" SATA HDD, takže pokud počítač není moc starý a nemá disk s rozhraním IDE, měl by jít bez problémů připojit. A ke ztrátě dat dojít opravdu nemůže, pokud vedle něj nedáš magnet...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.04.13 19:51

Kolegové už odpověděli, já bych se zeptal, co přesně se stalo notebooku? Odešla grafická karta nebo něco jiného?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.04.13 19:54

Nejde nastartovat, nevím proč. Ale než ho pošlu na opravu tak bych si chtěl zachránit data. Jinak jedná se o 2 roky starý notebook, takže už to asi bude SSD.

Datum: 30.04.13 20:15

To pravděpodobně nebude. Neuškodilo by uvést typ notebooku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.04.13 21:53

Jedná se o MacBook Pro mid 2012

Datum: 30.04.13 22:01

je to HP Pro Book 4535s, zkoušel jsem HDD v MacBooku a tam jede,

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.