Notebook politý vínem

Od: Datum: 28.04.13 15:29 odpovědí: 6 změna: 01.05.13 11:52

Dobrý den,

mám notebook Lenovo Think Pad Edge 15,6", který nejde nastartovat, po připojení adaptéru se rozvítí zelená dioda která signalizuje napájeí, když stisknu tlačítko k zapnutí tak zhasne a nic se neděje. Proto jsem vzal trafo z mého Lenova R61 které tam pasuje, výsledek byl stejný. Obrátil jsem tedy notebook, když jsem si přičichl k zadnímu výku, byla cítit vínem. Proto jsem tedy odendal 2 zadní kryty které se vzadu nacházejí, při prozkoumávání jsem ale stopy po tekutine nenašel, ale i tak jsem použil fén na vysušení ale z důvodu mého strachu abych horkým vzduchem něco nespálel jsem ho použil z vélké vzdálenosti a asi jenom 3 minuty, nechal jsem notebook otevřený 2 dny, po dvou dnech jsem vyzkoušel notebook zapnout a nic tak jsem nasadil kryty zpět a dále jsem notebook nerozebíral.

Je možné že bratr který měl notebook půjčený omylem něco vylil (pil víno a zápach zadního krytu sedí), bohužel to že do notebooku něco vylil jsem zjistil cca po 12 hodinách.

Chci se zeptat, jestli jde notebook nějak opravit, záruku nemám.

Předem děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 28.04.13 15:41

První chyba byla notes polít, druhá jej zkoušet zapnout a třetí čekat...

Notes je potřeba rozebrat (třeba podle tohoto videa -

) a vyčistit - a doufat, že kyselina dosud nic nerozleptala a vlhký notes zapnutím nevyhořel...

doplněno 28.04.13 15:57:

Odpojit a vytáhnout baterku je OK - teď ta ´rozborka´, sušení a čištění... ;)

doplněno 28.04.13 18:10:

Budu notesu přát štěstí - aby tu koupel přežil, držením palců bych ti moc nepomohl... ;)

doplněno 28.04.13 21:56:

Záleží na tom, jak se na rozborku/sborku ´cejtíš´, o záruční opravu nepůjde a tak bych servis bral jako poslední instanci, při běžných cenách se servisní práce moc nevyplatí.

doplněno 30.04.13 20:45:

Pokud se po připojení HD počítač vůbec nerozjede, bude vadný (ale - v čem je problém nejsem na dálku schopný říct). Pro jistotu ale zkontroluj nastavení BIOSu a případně zkus disk připojit v jiném počítači, taky mohl odejít např. řadič.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.04.13 15:47

Já jsem právě vůbec nevěděl že je politý, když jsem zjistil že nejede tak jsem ho radši odpojil a vytáhl baterku.

Datum: 28.04.13 18:05

Díky...za chvíli se na to vrhnu, držte mi palce.

Datum: 28.04.13 21:24

No, právě přemýšlím jestli tam neodešlo třeba něco jinýho, protože to polití vínem jsem si tipl podle toho co jsem cítil a tak podle toho co můj bratr pil v době kdy měl půjčenej notebook. Možná udělám nejlíp když ho dám do servisu.

Datum: 30.04.13 20:24

Dobrý den,

tak nakonec jsem v notebook oddělal jen víko, nikde žádná tekutina nebyla, nakonec se ukázalo že se nic nevililo a v notebooku dělá neplechu HDD, po odpojení se notebook nastartuje ihned v pohodě jak má, ale když HDD připojím a zkusím zapnout tak nenastartuje.

Nevíte co by s tím HDD mohlo být?

Datum: 01.05.13 11:52

Dobrý den,

HDD jsem 30 minut čistil a sušil, vysával, přes noc jsem to nechal a teď jsem vrátil do notebooku. Notebook už se s HDD zapne, ale nenačte Windows, tak jsem šel do BIOSu a udělal diagnostiku HDD, na obrázku je co mi to napsalo. Pokud jsem dobře pochopil, HDD je vyloučen a já ho mám v BIOSu přidat aby nabootoval, problém je ten že jsem to v BIOSu nikde nenašel. Nevíte kde bych to našel prosím...hdd je sřejmě v provozu protože v BIOSu je napsáno paměť: 5000MB.

Předem díky za odpověď.

doplněno 01.05.13 11:56:

Obrázek:

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.