Aukro - PayU - nechci tuto službu

Od: Datum: 26.04.13 13:55 odpovědí: 25 změna: 20.10.14 12:40
avatar

Je nějaká možnost jak zrušit tento účet? Zaplatil jsem prodejci a aukro mi převedlo peníze na aukro účet a nikoli na můj účet odkud jsem to posílal - tam se s tím nedá rozumně disponovat - posílat, převádět a vlastně jsou ty peníze zablokované. Nikdo to se mnou neprobíral a nechci nima posílat kopii svého OP


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 26.04.13 14:28

Payu zrušit nejde

Platby přes PayuU dostávám normálně - je to v pohodě,

Nechápu Váš dotaz - (když jsem zaplatil ) - proč jste neposlal tedy peníze přímo na ůčet nakupujícího?

Kopii OP po mě nikdo nechtěl.

Pro mě jako prodávajícího je PayU rychlejší platba .

Do PayU si vložíto č.svého účtu a sám si přeposíláte platbu kdy chcete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.13 15:07
avatar

To je zvlastni, kdyz jsem si tam dal v kolonce pod

Číslo účtu: Výběry prostředků přes poštovní poukázku

protoze nebudu prece chodit v dobe internetu na postu

hodilo se tam Vaše žádost byla úspěšně odeslána administrátorům. Prosím, vyčkejte na další instrukce.

A pak to chtelo kopii OP

Jinak to PAYU je opravdova AUKRO svinarna:

Při výběru poštovní poukázkou Vám bude zaúčtován jednorázový poplatek dle výše výběru: částky do 5000 Kč = 24 Kč, částky od 5001 do 50000 Kč = 34 Kč, u částek nad 50000 za každých dalších započatých 10000 Kč = 6 Kč. Při vytvoření více požadavků o výběr Vám bude zaúčtována každá z vytvořených žádostí. Požadavek na výběr bude vždy vyřízen k 1. a 15. dni v měsíci. Tento požadavek je možné vytvořit, pokud zůstatek na Vašem účtu je vyšší než poplatek výběru. Prostřednictvím poštovní poukázky lze vybrat pouze celou částku, halířové položky Vám zůstanou na účtu Plateb přes PayU.

Takze, kdyz mi tam prodejte presmeroval 200 korun ja z te castky dostanu jen 176...

Fakt vyborna dojna krava pro aukro...

doplněno 26.04.13 15:36:

pro změnu v nastavení výběrů plateb přes PayU z bezpečnostních důvodů požadujeme doložení občanského průkazu.
S odkazem na znění §2 odst. 6 zákona č.328/1999 Sb., o občanských průkazech a §5 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů Vás žádáme o zaslání oboustranné kopie Vašeho občanského průkazu podmíněné Vaším výslovným souhlasem.

Datum: 26.04.13 16:32
avatar

Pokud budete posílat kopii občanského průkazu začerněte číslo obč. průkazu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacourek*
Datum: 26.04.13 21:28

A vy nemáte v učtu daní bankovní učet aby vám chodily peníze tam.Já u aukra používám PAYU už rok a žádní problémy nejsou a žádné placení (tito jmenované poplaky jsou pošty né aukra)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.13 07:38
avatar

O jaké dojné krávě mluvíte? Aukro chce za složenku 24 Kč a přítom České poště zaplatí za zaslání peněž stejných 24 Kč (pokud to posílají elektronicky), jinak dokonce 26 Kč. Nějak tedy nevím, na čem by aukro na této transakci vydělalo. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.13 20:08

Nechápu Váš problém, zadal jsem přeposílání peněz rovnou na můj účet a nic to po mě nechce. Místo aby jste to udělal jednoduše, děláte to složitě, takže si za to můžete sám. Pokud payU nechcete, tak při prodeji Vaší aukce napište převod na normální účet a do podmínek si dejte, že nechcete platby payU jako to mají ostatní. Nechápu v čem je problém?*nevi*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.04.13 23:34
avatar

v pripade, ze nedokazete precist, co jsem napsal, tak si nechtchte svoje svoje scestne poznamky od cesty. dekuji. ja jsem nic neprodaval...

Datum: 04.07.13 20:20
avatar

To Repkin-*palec* a bodík!

doplněno 04.07.13 20:23:

To Strnad asi v tom máte chaos,když prodejci pošlu peníze,tak prodejce mi posílá věc,kterou jsem na aukru zakoupil,takže nechápu smysl Vašeho dotazu,a pkd je tam daná suma a vyjste ji přeplatil o 200kč,tak to už mozek vůbec nebere.Zkrátka ajasně napsal jste nesmysl.

doplněno 05.07.13 13:04:

To Strnad- asi jsem chyběl ve škole když neumím pochopit Váš způsob obchodování na aukru.Osobně na aukru jsem již asi 8 let mám za sebou stovky prodejů a nákupů,ale na takový jako Vy jsem nenarazil.Já vždy jako kupující zasílám peníze prodejci a jako prodejce inkasuji od kupujícího.Můžete prosím sdělit nick prodejce,který za nakup ve své akci platí kupci,místo aby kupující platil prodejci! Děkuji.

doplněno 05.07.13 13:08:

PPS-nechtěl jsem při prodeji na PayU,ale zapomněl jsem to zadat,peníze přišli na můj PayU a asi tak 2 minuty po zakoupení (výhře v aukci) a na běžném účtu ihned po zúčtování bankou (ty na to májí pár dní,ale v tomto případu to bylo hoooodně rychle,rychleji než při platbě na BÚ)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.13 00:52
avatar

no dalsi takovy s rychlym soudem, co ovsem chybel v prvnich letech ve skole, protoze neumi cist...

Datum: 04.07.13 13:57
avatar

jeste nekdo nejaky rozumny nazor?

Datum: 04.07.13 14:05

Ano, prosím ještě jednou, protože to motáte. Zaplatil jste prodejci - tedy jste něco kupovat. Proč řešíte výběr peněz?

doplněno 04.07.13 14:06:

Jinak Obchodní podmínky s vámi někdo probíral. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že jste jim je potvrdil.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.07.13 14:13
avatar

PayU také nechci, tak jsem to vyřešil tak, že si do aukcí píšu, že s ním mám problémy a ať mi peníze posílají na účet. A když jsem to tam jednou zapomněl napsat, nebyl problém domluvit se s kupujícím, peníze v PayU vrátit a nechat si je poslat znovu, na účet.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: neocontr
Datum: 31.03.14 15:42

pri takovem postupu ,kdy do aukce napisete, ze nesouhlasite s Pay-u , vam aukro muze aukci zrsit popripade zablokovat prodej. Maji to v podminkach. A to je svinarna. A to si myslim ze postupuji mimo zakon

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 05.07.13 09:09
avatar

Obávám, se že také neumím číst, i pro mne je dotaz nelogický. Nicméně není možnost tento účet zrušit.

Ale pokud VY zaplatíte prodejci, platíte ze svého běžného účtu na JEHO běžný účet nebo na JEHO PayU (Aukroúčet), ten Váš PayU s tím nemá nic společného.

Pokud kupující zaplatí Vám, přijdou jeho peníze na VÁŠ běžný účet nebo na VÁŠ Payu (z kterého si můžete peníze převést na běžný účet) podle toho, jak se s kupujícím dohodnete..

Za peníze na PayU nelze nakupovat, nelze jimi platit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.13 15:48
avatar

PayU zrušit nejde. A jsem tomu rád. Jako prodejci se mi líbí, že hned vidím, že kupující zuaplatil. Jako kupující, mám platbu pojištěnou a v případě podvodníka mi banka peníze vrátí.

To platí i u e-schopů, mám nejraději ty, které berou karty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.13 11:12
avatar

Omlouvam se, vypadla mi z toho cast vety:

Zaplatil jsem prodejci, PRODEJCE NEPRIJAL MOU PLATBU A VRATIL JI a aukro mi převedlo peníze na aukro účet a nikoli na můj účet odkud jsem to posílal

Od: hop®
Datum: 18.08.13 12:38
avatar

Aha, takže my umíme číst, jen "někdo" neumí psát, no nic stane se... ;)

Ale odpovědi byly přesto správné, PayU zrušit nemůžete. Pokud byste prodejci platil z účtu na bankovní účet, platba by mu přišla a pokud by účet neexistoval, platba by se vrátila zpět na Váš bankovní účet. Tím, že jste za zboží platil na PayU prodávajícího, Aukro převedlo na Váš PayU. Proti tomu není obrany...

doplněno 19.08.13 21:33:

Snažím se to vysvětlit, z Payu nelze platit, stejně tak Aukro neumí vrácenou platbu převést na zdrojový účet, berte to jako fakt...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.13 12:14
avatar

ano ja jsem nekdo

ale ja jsem to neplatil z payu, ale z regulerniho uctu, tak potom nechapu, proc mi to neprevedli tam...

doplněno 20.08.13 11:47:

takze to vlastne zadny ucet neni jen dalsi vyfikundace aukra, jak tahat z lidi penize...

Od: hop®
Datum: 20.08.13 21:28
avatar

Je to interní účet každého registrovaného na Aukru, díky němu je možné dříve (i o někoik dní) zaznamenat platbu od kupujícího a zboží zaslat. Určitě zrychluje obchody, což je důležité u "velkoobchodníků" nebo u Aukroshopů. Nejde o tahání peněz z lidí, tento účet i pohyby na něm jsou zdarma. Ale to že jeho založení je automatické a přijímání plateb na něj povinné, se nelíbí ani mně, věřte mi...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.08.13 13:56
avatar

Jednuduše.zaždat přákaz na PayU akru a do cca10´máte na svém běžném účtu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 10:49
avatar

jak kdyz to nemam propojeno a posilat tam obcanku nechci

 

Od: neocontr
Datum: 31.03.14 15:49

a to je to do 10dnu. :-D, a to jakym pravem si necha aukro 10 dnu penize? Je to podvod a vidim v tom rychlost akorat pro kupujici nikoli pro prodavajici, Ja osbne bych nikomu nic nezasala do te doby nez budu mit penize na svem uctu popripade v ruce. Vubec me nezajima ze jsou penize nekde mezi kupujicim a prodavajicim. Jen at aukro postupuje takto dal a skonci jako na Slovensku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vapnov
Datum: 02.07.14 10:28

Celé stěžování na PAY-U je o tom, že něco nechci a nebo jsem trochu paranoidní. Jednou jsem PAY-U nastavil a od té doby to funguje. Je to docela pohodová záležitost a hlavně rychlá, zadám číslo platební karty, počkám si na SMS s autentizací a hotovo. Často přes něj platím a s úsměvem si vzpomenu na to jak jsem ručně zadával příkazy třeba pro pět aukcí. Tolik času a strachu z toho, že se někde uklepnu, nebo čekání na číslo účtu od prodejce třeba i týden ... Nebo párování příchozích plateb a s konkrétní aukcí ... Takhle je platba záležitostí minuty i s autorizační SMS od mojí banky. Výběr příchozích plateb mám ručně a udělám ho kdy chci (třeba okamžitě) . Pokud z toho Aukro něco má, tak ať, mě to nic nestojí a navíc zjednodušuje život. Pokud posílám platbu z banky na něčí účet, tak při mém nízkém pašálu 30kč/měsíc zaplatím ještě 3kč za odchozí platbu, platbu kartou ale neplatím

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kakami
Datum: 06.08.14 08:53
Vážení zákazníci,rádi bychom vás upozornili na změnu v používání online plateb přes PayU. Abyste mohli tyto služby i nadále bez omezení používat, je nutné provést osobní identifikaci. Více informací naleznete zde.Děkujeme za pochopení!A teď se vyjádřete :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mutant
Datum: 20.10.14 12:40

no aukro chce identifikaci osoby odted, takze kdo je takovy blazen, a bernaku predlozi svoji identitu, tak se PayU jiz nezbavi a bude pod dohledem statu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.