Co je virtuální stroj

Od: Datum: 03.11.13 18:48 odpovědí: 2 změna: 03.11.13 20:17

Mám OS W8, ale v něm nejdou nainstalovat některé prgramy, které normálně fungovaly na OS XP. Někde jsem slyšel o tom, že se múže nainstalovat XP do "virtuálního stroje (nebo zdroje)"? O co jde a jaký je postup? Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.13 18:56

Je to stroj, který není pravý, ale je simulovaný jiným strojem. V případě OS Win8 to znamená, že v systemu Win8 musíte použít program, který bude simulovat OS Win XP. Potom se bude počítač chovat, jako by tam byl system WIN XP, i když tam je systam WIN8, který vytvořil virtuální systém Win XP

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 03.11.13 20:17
avatar

Virtuální stroj je jakoby další "počítač" v počítači. Program do WIN pro virtuální stroj se dá stáhnout od Microsoftu, nebo už je možná přímo součástí W8. Nebo se dá použít třeba Virtualbox od oracle.com. V něm se zadá něco jako "vytvořit nový", řekne se, jak velký má mít ten nový počítač disk, kolik videopaměti, jaké porty atd. a ten program ho vytvoří. Když pak ten virtuální stroj pustíš (zas tím programem), tak je prázdný a dá se do něj nainstalovat (třeba z CD) normálně operační systém a do něj programy a tak. Takže máš vlastně druhý počítač, třeba na nějaké zkoušení, protože když se tam něco stane, tak ho smažeš nebo přeinstaluješ a nezničíš si tak svůj skutečný PC.

Jen podotýkám, že samozřejmě ten virtuální stroj využívá tvůj skutečný procesor, disk, paměti, CD-mechaniku atd., takže nemůžeš vytvořit třeba virtuální disk větší, než kolik máš volného místa na svém opravdovém disku, nezískáš žádný další procesor nebo výkon navíc atd.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.