Vadný konektor na repro

Od: Datum: 21.04.13 17:00 odpovědí: 5 změna: 21.04.13 22:56

Dobrý den,

Mám ntb dell latitude d520.Interní mini repráčky v šasi hrajou stereo tak jak mají,ale k velkému poslechu to není.

Bohužel když do stereo výstupu zapojim bedýnky-či sluchátka tak hrají mono a ještě zkresleně,asi tam dochází k nějakému zkratu na výstupu,nejspíše je poškozený výstupní malý jack.Dá se nějak v domácích podmínkách tato závada opravit?Ntb jsem koupil za pár korun,tak ho nechci dávat do servisu a platit horentní částku za opravu!A opravdu rád bych ty interní bedýnky používal k jakžtakž slušnému poslechu muziky.Zkusil jsem vyndat HDD který se nachází pod těmito zdířkami,ale tím jsem si nijak nepomohl,nejspíše bych asi musel rozebrat celý ntb,a přesto nevím jestli bych se k tomuto konektoru dostal,tak abych ho nerozebíral zbytečně a abych ho pak hlavně složil dohromady...tak jestli tu nemá někdo s tímto zkušenosti.Předem díky.Rew.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 21.04.13 17:16

Např. tady -


- je video, jak rozebrat tento notes (na YT jsou i jiná), konektor bude - pravděpodobně, pájený na desce - takže pokud si troufáš jej přepájet a máš vybavení (alespoň mikropájka a odsávačka), sehnat nový nebude problém (např. tady - http://www.gme.cz/ ).

doplněno 21.04.13 19:18:

Hoste - konektor není SMD nebo dokonce šváb - přepájet jej není (obvykle) až takový problém...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 21.04.13 19:14

Kvůli vadnému konektoru šťourat do NB je riziko zničení celého NB.

Výstup lze získat z USB konektoru, ale signál se musí převést externí zvukovou kartou. Je to maličká krabička s USB konektorem a výstupem na sluchátka nebo reprobedničky a vstupem pro mikrofon. Instalace je jednoduchá, používání snadné.

Prodávají se primitivně jednoduché viz http://www.alza.cz/sweex-sc010-externi-usb-d265147.htm i lepší s ovládáním, například AXAGO - viz http://www.alza.cz/axago-usb2…7-1-audio-adapter-d246592.htm (to není reklama, pouze ilustrativní odkaz)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.04.13 19:40
avatar

Dobrý den, jako první věc bych zkontroloval, zda je konektor JACK zastrčen celý (až po plast). Už jsem se setkal vícekrát s velkým odporem samice JACK, zdálo se, že už to dál nejde a ono to šlo, ale poměrně značnou silou (potom i ven). Potom by to hrálo mono. Někdy se zase musí s již vsunutým konektorem točit, aby hrály oba kanály. Takže zkontrolovat a točit. A asi až potom oprava nebo ext. zvukovka. Ta může zvuk z NTB značně vylepšit (až do Hi-Fi kvality), ale je otázkou, jaké "bedýnky" tazatel chce používat a jestli to není např. pro plastové repro luxus. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.13 19:49
avatar

Jen k problému, nejde o zkrat, ale o přerušený vodič GND (ať už v notebooku nebo na kabelu k reproduktorům - to jste si ale předpokládám ověřil). Už jsem konektor měnil u svého - tedy pár poznatků:

K případné výměně jacku je většinou potřeba rozebrat celý notebook až na holou základní desku. Pokud nemáte k dispozici horkovzdušnou pájecí stanici, pravděpodobně nebude "akce" úspěšná. Jako další to chce alobalem překrýt okolní součástky, jako alespoň nějakou základní ochranu proti teplotě. Vzduchem foukat na nejnižší průtok, aby to nefoukalo moc okolo, a foukat z co nejmenší vzdálenosti. Až budou kontakty pořádně nahřáté, opatrně zkusit kleštičkami konektor vytáhnout. Před samotnou výměnou mít hlavně sehnaný nový konektor, se stejně rozmístěnými kontakty a hlavně ověřit, zda je rozpínací nebo spínací (často není tak jednoduché konektor sehnat).

Jako nejjednodušší řešení, pokud s tímto nemáte zkušenosti, bych ale viděl USB zvukovku, ta stojí pár desetikorun až stovek ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vlada*
Datum: 21.04.13 22:56

Zdravím. Konektor stojí 6 kč. Pokud tam je špatnej přechod, zkuste to propájet. Hodně štěstá. Vladimír.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.