Přebasovaný zvuk u videa z foťáku

Od: Datum: 20.04.13 13:02 odpovědí: 5 změna: 20.04.13 17:55

Dobrý den,

jezdím na trance akce a štvě mě vždy jedna věc..zvuk z videí je vždy neskutečně přebasovaný. Je to určitě tím, že stojím blízko reproduktorů, ale hodně lidí má zvuk u videí ze stejných akcí OK. Tak by mě zajímalo, jakým způsobem toto můžu spravit? Nebo pomůže jen nový (jiný) foťák..Tady je ukázka mého videa a dejte si pasáž od 2:04, uslyšíte ten blbý zvuk..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.13 13:24

Jestli chceš nahrávat kvalitnější zvuk, zkus na to nějakou speciálnější techniku a foťákem nahrávej primárně pouze video.

Ohodnoceno: 0x

Od: jofa®
Datum: 20.04.13 13:39

Podle mne přebuzený záznam, který nezvládá ani automatika v záznamu zvuku. Jedině jestli má manuální nastavení záznamu mikrofonu.

Ohodnoceno: 0x

Od: trancer
Datum: 20.04.13 17:53

No ono vesměs na ty akce může člověk max. s foťákem..Zrcadlovky, videa apod. jsou zakázány..Hodně lidí dává z těch akcí záznamy na youtube a mají zvuk v pohodě, ale třeba horší kvalitu obrazu, což ten Sony má celkem slušnou kvalitu obrazu...

Datum: 20.04.13 15:13

Jednoznačně problém moc citlivého mikrofonu. Mikrofon ve foťáku je dělaný na snímání mnohem méně hlasitých zvuků z okolí, při tak silném hluku se pohybuje víc než zvládne - je přebuzený. Jediná možnost je mikrofon nějak mechanicky zatlumit - nalepit přes něj kousek molitanu, nějaké stínění z papíru, chce to prostě na něco přijít - aby to utlumilo trochu zvuk do mikrofonu, ale nesebralo ze zvuku třeba všechny výšky. Ideální by bylo použít pro záznam zvuku něco profi s kvalitním mikrofonem a potom obraz a zvuk spojit.

Ohodnoceno: 1x

Od: trancer
Datum: 20.04.13 17:55

Děkuji zkusím to přelepení..Ono moc možností lepší techniky opravdu na ty akce není..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.