Zamrzání PC

Od: Datum: 19.04.13 13:06 odpovědí: 5 změna: 19.04.13 13:54

Dobrý den , potřeboval bych jednu či více rad.

Počítač mi zamrzne (např. při prohlížení internetu) s kurzorem se dalo hýbat , ale jinak nešlo na nic kliknout.Restartoval jsem pc a při načítací obrazovce se to opět sekne.Až po několikaté se pc spustí.Zdá se mi , že se při načítání windowsů vypne a znova zapne pevný disk (Roztočí se a přestane se toči , to dělá několikrát.).Mám dva pevné disky jeden na kterém mám systém (500gb) a na druhém mám filmy a hry (1000gb).Opravdu nevím co s tím dělat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.04.13 13:19
avatar

Dobrý den, pokud se skutečně vypíná HDD, tak nemůže OS fungovat. Řekl bych, že problém může způsobovat zdroj v PC. Zkuste ho vyčistit - pokud je tam hodně prachu, tak je špatně chlazen a nepracuje dobře a ty dva HDD neutáhne. Můžete to zkusit i tím, že dočasně odpojíte jeden HDD (ten bez OS). Zároveň zkontrolujte kabeláž k HDD nebo vytáhnout a zase dobře dorazit. Vše dělejte při vypnutém PC. Zdravím!

doplněno 19.04.13 13:56:

Tak, HDD může být problematický, ale začal bych tím jednodušším - vyčistit PC. Také zkontrolujte ten přívodní kabel 220 V k PC (do zdroje), jestli tam není špatný kontakt. Můj PC se takto rád restartoval a po vytažení a znovu zasunutí tohoto kabelu šlapal zase dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.13 13:25
avatar

pokud se vypína pc kvuli zdroje doporučuji odpojit 1 Gb disk s filmy zda se bude pc i nadale vypínat či zda poběží lepe . Tím že odlechčíte zdroji muže totiž začít znovu fungovat poté by bylo nutné vyměnit zdroj. Dale bych doporučil otestovat disky zda elektronika nevykazuje chyby návod najdete zde http://blog.ijacek007.cz/programy/HDDScan-3-3

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dw4it
Datum: 19.04.13 13:45

Zkusil jsem ten test S.M.A.R.T. a trojúhleníček mě vyskočil u Reallocation Sector Count.Value:99 , Worst: 99 , Threshold : 036

Datum: 19.04.13 13:48
avatar

pak to ukazuje na to že pevný disk má problém. Pokud je v zaruce mužete jej reklamovat. Pokud už není pravděpodobně se bude problém zhoršovat a proto pro plinulý chod pc bude nutná výměna. Mužete ještě nainstalovat Operační system na ten 1 T disk a ten 500 GB použivat jen pro odklad nepotřebných věcí tím by jste mohl omezit to zamrzání systému každopadně doporučuji disk vyměnit a už na něj rozhodne neukládat duležitá data bez zalohy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dw4it
Datum: 19.04.13 13:54

No disk na kterém mám systém je starší než ten 1 T , akorát se bojím že když si na ten 1 T disk budu chtít nainstalovat windowsy tak soubory co tam mám teď se smažou.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.