Podezřelí zájemci o koupi macbooku pro 13

Od: Datum: 18.04.13 15:58 odpovědí: 10 změna: 19.04.13 11:06

Dobrý den, prodávám svůj macbook pro 13 (úplně nový - poštou přišel 2.4. 2013 a 2x jsem z něj poslala email). Ozvali se mi zájemci hovořící anglicky, kteří mi napsali (oba dva) že chtějí počítač pro své dítě (jeden v Nigérii a ta žena napsala jen v Africe). Nemají problém s placením, chtějí po mně Název banky, Číslo účtu, Jméno majitele, Kód banky, zemi částku a psč. Přijde mi to trochu podezřelé. Nemáte někdo s takovými kupujícími zkušenost?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 18.04.13 16:03

Pošlete jim veškeré informace a budete uplně v háji , vyberou účet.

Že by se v Africe neprodávala elektronika?

doplněno 18.04.13 16:06:

Něco podobné ,http://www.tradenet.cz/nigeria.htm

http://m.tyden.cz/rubriky/dom…-obeti-stare-triky_40477.html

Ohodnoceno: 0x

Od: laybor*
Datum: 18.04.13 16:13

Je několik variant "inzertních podvodů". Buď prodávající dostane zfalšované potvrzení o zaplacení, nebo si druhá strana vyžádá citlivé informace o bankovním spojení, a účet vyluxuje.

Od: daniella*
Datum: 18.04.13 16:16

Jak na základě těchto informací?

Od: flip
Datum: 18.04.13 16:04

Od: mowla*
Datum: 18.04.13 16:07

Jde o podvod - na 100 %...

doplněno 18.04.13 16:11:

Ale - pokud nemáš problém komunikovat anglicky, klidně jim odepiš, založ si PayPal a nech si peníze poslat tímto způsobem. Jejich druhým krokem bude, pravděpodobně, že peníze poslali, ale i něco navíc (protože blablabla), což jim máš vrátit přes WesternUnion - to v žádném případě nedělej. Pak ti přijde mail, ve kterém ti budou vyhrožovat Interpolem (apod.) - tento mail pošli na PayPal s podezřením na podvod.

A kdyžtak sem připoj tuto komunikaci - ať se někteří poučí a někteří zasmějí...

*smich*

doplněno 18.04.13 18:30:

PayPal, Daniello, podvodníci "zmáklý" nemají - jen se snaží zmást neopatrné majitele tohoto účtu...

*smich*

Datum: 18.04.13 16:28

Paypal mají podvodníci také zmáklý, když jsem si vybrala možnost obdržet peníze přes PP, rozevřela se mi stránka, kde v kolonce mail už byl zadaný ten můj a já měla dopsat heslo. :D:D:D

Datum: 18.04.13 16:43

*smich* Pochopitelně je VŽDY potřeba kontrolovat, zda je zobrazená stránka skutečně na serveru Paypalu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.04.13 16:47

Tak ta stránka se skutečně velmi lišila. Ale co by následovalo? Dokázali by nějak "stáhnout" heslo, nebo přímo rozevřenou stránku, na tu se člověk ovšem dostává přes dvě hesla.

Datum: 18.04.13 16:53

Jistě, po zadání hesla by se jim odeslaly přihlašovací údaje, tj. email a heslo a následně by pak mohli provádět na vašem Paypal účtu cokoliv. Třeba vybrat peníze z karty, které je k účtu připojená. Paypal nemá další úroveň zabezpečení jako jsou jednorázová hesla, HW tokeny či SMS kódy. U některých našich bank by to probíhalo tak, že by se jim sice podařilo přihlásit na účet, ale každá transakce se pak ještě extra podepisuje pomocí SMS kódu, takže o peníze by nešlo.

Od: dfsfdsf
Datum: 19.04.13 11:06

samozřejmě podvod, macbooka určitě prodáš i v čechách, za rozumnou cenu a nebo ho můžeš dát do bazaru

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.