Windows na SSD přes přídavný SATA řadič?

Od: Datum: 18.04.13 09:56 odpovědí: 5 změna: 18.04.13 12:50

Zdravím, mám v plánu zakoupit si SSD disk na kterém bude systém a k němu SATA III řadič. Půjde z něj systém bootovat, nebo jej prostě budu muset připojit k SATA II portu na desce a na řadič se vykašlat?
Řadič: http://www.czc.cz/axago-pcie-…iii-6g-asmedia/109005/produkt
SSD disk: http://www.czc.cz/a-data-prem…ro-sp900-128gb/106993/produkt
Operační systém byl měl být Windows XP, ale to myslím (a doufám) nebude mít vliv.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.13 10:22

Nevidím problém, jen bych přestoupil na win7. XP je nutný použít nějaký ovladač a utilitu pro 100% funkčnost u win7 už je přímá podpora SSD disků.

Ohodnoceno: 1x

Od: chizuru*
Datum: 18.04.13 10:47

Windows XP se nevzdám, po deseti letech s nimi jsem si na ně tak zvykla, že když jsem si nainstalovala Windows 7, po půl roce mi s nimi přetekly nervy a smetla jsem je pryč. Myslím, že kdybych je nainstalovala znovu, potká je stejný osud jako předtím.

Datum: 18.04.13 12:27

XP vám neberu. Jen bude muset radši vybírat již uživateli ověřené SSD disky + chipset pro tento systém WinXP. Navíc za necelý rok má skončit veškerá podpora OS WinXP :(

Ohodnoceno: 0x

Od: chizuru*
Datum: 18.04.13 12:29

Nemám ponětí co je to chipset.
O té podpoře vím, ale v jejím používání mi to nezabrání, na druhém počítači jsem ještě loni měla ještě Windows 98 a také jsem nijak nepoznala rozdíl mezi je podpora a není podpora.

Datum: 18.04.13 12:50

Chipset je čipová sada (řídící sada). SSD disky mají některé problémové čipové sady a s tím souvisí i čipová sada základní desky v PC + použitý OS Windows.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.