Programovací jazyk

Od: Datum: 16.04.13 21:17 odpovědí: 4 změna: 17.04.13 17:59
Dobrý den chci se zeptat jestli by jste mí mohli doporučit nejaký jednoduchý programovací jazyk na vytvoření enginu k tvoření her a nejlip i kde se dají číst tutorialy nebo kde se k tomu dá koupit knížka ( u C++ by měla být knížka ) . Zajímá mě zda by jste mí když tak doporucili C++ děkuji
avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.04.13 12:17
 
avatar

pokud si chceš vyskoušet naprogramovat hru tak k tomu microsoft například dodáva laboratoř která je velice jednoduchá.

http://fuse.microsoft.com/projects/kodu

české seznámení najdeš například zde

http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CDEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.zive.cz%2Fclanky%2Fnapiste-si-hru-za-10-minut-i-kdyz-neumite-programovat%2Fsc-3-a-156844%2F&ei=X3ZuUcLgG_GN4gTk9YBY&usg=AFQjCNFeMSFnUElQdBv2t1O3RCLpeL8BIQ&bvm=bv.45368065,d.bGE

pokud se ovšem bavíme o skutečném herním programování a ty nemáš s programováním žadné zkušenosti pak to je zde každá rada drahá. První se musíš naučit jak a co a teprve potom mužeš vytvařet obsah.

 
Datum: 17.04.13 12:31
 
avatar

C++ je v programování něco podobného, jako latina v medicíně. Dříve nebo později na něj každý programátor narazí a kdo jej umí, ten se nikdy neztratí. C++ ale má jednu velkou nevýhodu. Není pro začátečníky. Jestli jste začínající programátor, pak vám radím jít snadnější cestou.

Radím začít přes Visual Basic, kdy se naučíte zacházet s celým tím programátorským prostředím a poté pokračovat přes C#.

*

Podobný dotaz tu už několikrát byl. Tak se mrkněte dolů na obrázky, jak vypadá zdrojový kód jednoduché základní úlohy psaný v C++.

 
Datum: 17.04.13 12:33
 
avatar

a tady je výsledek, jak vypadá na monitoru.

 
Datum: 17.04.13 17:59
 
avatar

Tam jsou nejvíc matoucí ty dvojité špičaté závorky uprostřed dlouhého řádku. Přepsané na scanf a printf to je snadno k pochopení při znalosti základních úloh v jakémkoli jiném jazyce.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.