120mbit net vs. WIFI b/g/n vs. síťovka

Od: Datum: 13.04.13 16:29 odpovědí: 4 změna: 13.04.13 21:34

Hezký den přeji,

chtěl bych se zeptat na jeden dotaz...

Pokud je rychlost internetu 120mbit
v notebooku je síťovka ethernet pouze 10/100mbit znamená to, že se asi logicky neprotlačí (teoreticky) víc než 100mbit že ano?
a když je wifi karta s podporou b/g/n - resp. "n" která má propustnost 600mbit, znamená to, že při připojení přes wifi je možné bez problémů dosáhnout oněch 120mbit?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 13.04.13 16:47

"Pokud je rychlost internetu 120mbit" - no, ono je to AŽ, reálně bude ažaž, pokud bude rychlost oněch 100Mb. LAN karta má těch 10/100 ´skoro´ reálných, takže by komunikaci s netem nezpomalila.

Ovšech wifi "n" má rychlost omezenu na 150 Mb - a to v případě ideálního signálu (tedy dostatečně silného a bez rušení z okolí), v reálu je velmi nepravděpodobné, že wifi v "n" poběží nad 100 Mb... Údaj 600 Mb je nesmyslný (´mááárketingový kec´).

doplněno 13.04.13 17:18:

100 Mb LAN omezí rychlost na 100 Mb - rychlejší nebude. Wifi - byť "n", může jet i rychleji (limit je 150 Mb, ale je to teoretický limit v ideálních podmínkách, v praxi bude rychlost nižší).

Pokud potřebuješ rychlost nad 100 Mb a to ´garantovaně´, nezbude, než přejít na LAN 1 Gb - switch (router) i síťovou kartu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.04.13 16:52

Děkuji.. samozřejmě vím, že se bavíme o teoretických rychlostech, mám teďka 60mbit a běžně těch 60mbit opravdu dosahuju. Bavíme se o UPC (málokdo může o jejich internetu mluvit asi dobře, ale já kupodivu ano) a jde mi tedy teď o to jestli když bych si pořídil oněch 120mbit tak jestli je možný to protlačit když síťovka je jenom 100mbit (ikdyž přes kabel běžně nejedu) a wifi karta je b/g/n. Takže jestli to má smysl nebo ne, abych nebyl zkrouhnutý na 100mbit a konečná..

Od: opredat
Datum: 13.04.13 18:32

LAN je nerušený full duplex pro každé zařízení, n-ko je zarušený half duplex dělených pro každé zařízení a v případě šifrování rychlost dále klesá.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.04.13 21:34

jasně, všemu rozumím... router je v pohodě, problém je ten, že jsem teď kupoval nový ntb Lenovo Ideapad G780 a je tam nesmyslně síťovka jen 10/100 což mi přijde srandovní v notebooku za nemalý peníz a v dnešní době, proto se mi nechce řešit nějaké alternativní řešení... možná se to promyslím a nechám si udělat 120mbit a těch 20mbit oželím...

každopádně moc děkuji za názory a rady..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.