Počet ikonek na ploše...?

Od: odpovědí: 7 změna:

Může množství ikon (zástupců) ovlivnit výkon ovladače zařízení?*hi*

7 odpovědí na otázku

 

 


1x

..." výkon ovladače "... - přímo ne (pokud máš na mysli ovladač grafiky), ale čím více "ikon", tím více zabrané paměti - a tím větší zatížení počítače...

doplněno 07.04.13 15:32:

Lujsi, důvod je ten, že "zástupci" jsou (pravděpodobně) menší a po načtení obsadí menší paměť, než soubory, jež ´zastupují´. Ještě lepší ale je, pokud nemáš na ploše ani ty zástupce.

:-D

 


0x

no to asi ne *smich*

 


0x
avatar lujs

Někdo mi několikrát vysvětloval(proč, to sem už zapomněl) že by ikony na ploše měly bejt ,,zástupci "!.!.!

Nejlepší je to tak, jak to mám já - na ploše kromě tapety nemám vůbec nic. Když potřebuji něco spustit, pomůže RocketDock nebo vyhledávání v nabídce Start (Win7).

doplněno 07.04.13 16:59:

No vždyť otázka se týká výkonu, ne ovládání.

doplněno 07.04.13 17:13:

Já jich taky měl dost, ale tak mi došlo, že díky zmíněným věcem je vlastně nepotřebuji, tak jsem je prozatím strčil do složky do Dokumentů.

Nejlepší je to pro vás. Někdo má rád rychlé nabíhání Win a někdo zas rychlé ovládání.

doplněno 07.04.13 17:09:

Pravio: No pokud má někdo kompletně zaplácanou plochu ikonama a po naběhnutí systému zabírají podstatnou část RAM, tak potom to vliv na výkon mít bude. Ovšem pokud mám na ploše pár nejpoužívanějších ikon, tak je vliv na výkon nepodstatný. Snad kromě náběhu Win.

Jasně, pokud má někdo nejpoužívanějších programů třeba 50, a taky tolik ikon na ploše, tak je to jiná.

doplněno 07.04.13 17:21:

Pravio: A pak jste zjistil, že jich polovinu ani nepoužíváte :D

Já když jsem zjistil něco podobného na ploše, tak jsem si udělal vysunovací panel nástrojů na boku plochy a tam přesunul ty málo používané ikony. Měl jsem je po ruce a přitom nestrašili na ploše.

doplněno 07.04.13 17:28:

Tak pordon, Praivo, já nerad *hi*

Ne, já zjistil, že nepotřebuji ne polovinu, ale všechny. Nejdůležitější ikony mi ukazuje zasouvací RocketDock a zbytek najde hledání ve Startu...

A nejsem "pravio", ale "praivo", jako "Prais Vojtěch".

doplněno 07.04.13 17:32:

 


0x
avatar dzordz

Nějaký nezanedbatelný vliv na výkon to možná mohlo mít vliv v dobách win95 a 8MB RAM.

Všechny ikony jsou beztak cachovány, tahají se z jednoho místa, u zástupců se kontroluje, jestli cíl existuje, takže tam dochází k nějakému random seeku disku, což při spouštění a načítání všeho možného (rezidentní programy) chvilku trvá. U ssd disku to nemusíte řešit vůbec, u obyč se práce disku po startu prodlouží maximálně o pár vteřin.

V paměti zabírají ikony tak málo, že to je s dnešníma 2, 4, .. 16GB paměti naprosto zbytečná otázka.

Pokud máte na ploše mp3, filmy, složky s bůhvíčím, tento obsah se nikam automaticky nenačítá. Aby tu někdo neplašil (jako se už xkrát stalo), že vám to nacpe celý dvd s filmem do ramky.

doplněno 07.04.13 20:03:

Ale teda hodilo by se ještě říct, že pokud se nepřihlašujete normálně na počítač, ale do domény (na síti, terminály všude po baráku, data uložená na jednom místě, na serveru), tak to uživatelské nastavení a obsah privátních (uživatelských, dokumenty, plocha a spol) složek tahá po síti na místní systém, ale s tím nic neuděláte, protože když data místo do nich nebo na síťový disk uložíte někam do C, tak tam zůstanou, přihlásíte se na vedlejším počítači a tam samozřejmě nebudou.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]