Jak odstranit různé programy

Od: Datum: 06.04.13 16:58 odpovědí: 6 změna: 17.05.13 19:14

Zdravím všechny, jak mám odstranit z počítače nainstalované programy? Odstranila jsem je z dokumentů, ale mám je pořád na liště. Jak se zbavit parazita MyWebSearch, který se mi dokonce nainstaloval sám? A na závěr bych se chtěla zeptat, který antivirák zdarma je dobrý. Ideální by asi bylo vyčistit celý notebook, nevím, čím to je, ale mám velice pomalé přehrávání videa a častěji zaseklé než v pohybu. Děkuji za pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.13 17:05

Odinstalace je možná buď pomocí odinstalátoru ve Windows (start-ovládací panely-přidat,odebrat programy).

Osobně používám program Advanced System Care a v něm Uninstall program.

Antivir dle použití, ale bohatě pro domácí používání PC postačí třeba od Microsoftu - Microsoft Security Essentials.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.04.13 17:13

Místo Advanced system care bych doporučil spíše CCleaner. A antivir buď to MS Security essentials nebo Avast. Já bych možná ale i řekl, že v tomhle případě by bylo dobré počítač naformátovat. Lidi kterým se tam "samy" instalují programy (nikdy se nic samo neudělá) mívají často počítač zapráskaný až to hezké není.

doplněno 06.04.13 17:26:

Nejsou to chytré řeči, ale pouhopouhá krutá pravda.

Od: daniella*
Datum: 06.04.13 17:20

(nikdy se nic samo neudělá)

tak tyto chytré řeči opravdu miluju

Datum: 06.04.13 17:44

Fatalwir má pravdu. Samo se nic neudělá, naistalovala sis to tam sama, nevědomky. Ono to chce při instalaci čehokoliv pozorně číst všechna okna která se během instalace objeví. Pokud jen bezhlavě klikáš na další a další tak pak to tam máš hnedle. A pak se lidí diví, že se jim do kompu SÁM naistaloval MyWebSearch, nebo Ask.com případně jsou vyvalený, že se v kompu SÁM OD SEBE objevil Google Chrome. Neobjevil se tam sám, kdepak.

Ale k otázce, jak už zde zaznělo, použij CCleaner na vyčištění bordelu, případně na odinstalování nepotřebných programů, pak se koukni na programy který se ti spouští po startu kompu, dobrá polovina se vubec nemusí spouštět a na ochranu s úspěchem používám Comodo.

Od: fribble*
Datum: 06.04.13 17:37

Já osobně preferuji Revo Uninstaller - do verze 1.94 je free, česky a v pokročilém modu zbytky nenechává! Používám v W7 a spokojenost. Když vzpomenu (1-2 x měsíčně) , projedu CCleanerem. Advanced System Care byl naposledy dobrý ve v.3, dnes v rukách laika nadělá víc škody než užitku.

K zabezpečení Comodo Internet Security Premium - free, česky - firewall, antivir, antispyware v jednom. Občas jsem zkusil Eset online scanner a nikdy nic ...

Ohodnoceno: 2x

Od: majda*
Datum: 17.05.13 19:14

Odinstalovat všude, kde ho máte v PC uložený. Potom zadat do pole pro webové adresy about:config objeví se okno vstup na vlastní nebezpečí, potvrďte. Všude, kde naleznete mywebsearch, nejspíše bude napsáno tučně, tak na to klikněte a pravým tlačítkem zadejte obnovit. Potom byste měl mít už klid tak jako já.

Hodně štětsí.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.