Chladicí podložka - ano či ne?

Od: Datum: 06.04.13 12:27 odpovědí: 6 změna: 06.04.13 15:29

Dobrý den,

mám notebook HP Compaq 6730s, v obchodech už není dostupný ke koupi. Na notebooku mám hodně plné paměti, jak na disku C tak i na D, mám zde jednu hodně náročnou hru, dále už pak méně náročné hry, ale těch her tu mám hodně a docela je hraji. Notebook už je tak 2-3 roky starý, a dříve, když jsem zapnula nějakou hru, ventilátor začal hodně rychle hučet. Nyní už nemusím mít ani zapnutou žádnou hru, stačí se jen chvíli pohybovat na internetu a surfovat a ventilátor začne hučet. Občas třeba mám notebook jen položený na stole, vůbec ho nepoužívám, jen je zapnutý a už hučí.

Přemyšlela jsem, že ho dám do servisu a nechám ventilátor vyčistit. Je tam asi hodně prachu, mívám ho dost často položeny na posteli. Pak jsem se ptala taťky, jestli neví, co s tím. A on řekl že ho můžeme dát vyčistit, nebo koupit chladicí podložku.

Proto se ptám, jestli máte někdo s hučícím ventilátorem u notebooku zkušenosti a už jste taky váhali, jestli s nim do servisu nebo pro chladicí podložku. Prosím, poradte mi, zda li máte někdo zkušenost, co je třeba lepší nebo kterou chladicí podložku byste doporučili :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 06.04.13 12:33

Vyčistit chlazení, notebook se musí normálně uchladit sám, používat chladící podložku je nesmysl.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.04.13 12:33
avatar

Chladicí podložku místo vyčištění určitě ne. Ale pokud jsi trochu šikovná, můžeš si ho vyčistit sama, není to zas tak složité, práce nanejvýš na hodinu. Návod na rozebrání je zde (nemusíš to rozebírat do poslední součástky (např. spínače v krytu můžeš nechat), stačí sundat kryty a dostat se k větráku a desce).

doplněno 06.04.13 12:34:

Tady jsou nějaké fotky z čištění podobného počítače (Compaq 610).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.13 12:36
avatar

Chladící podložka se tu už mnohokrát řešila. NB se musí uchladit sám a při použití v posteli stačí dát pod něj pevnou podložku, aby byly volné větrací otvory. Jakoukoli desku, tác nebo třeba prkno. V první řadě to chce NB vyčistit, návodů je na netu plno. I při používání na stole jsou větrací otvory ucpané neuvěřitelným množstvím prachu, natož v posteli. Takže vyčistit, chladící podložka je naprostá zbytečnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.13 12:47
avatar

Peníze zmísto podložky dejte raději za vyčištění (pokud to nezvládnete sami). Větrák se rychleji točí i při jednoduchých aplikacích proto, že je ntb zanesen prachem, komponenty se více zahřívají a proto se musí větrák ryhcleji točit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zirafka
Datum: 06.04.13 13:02

Děkuji za vaše rady a tipy :) Poradím se s taťkou, já nejsem moc takovy ten vrták do elektroniky, ještě bych ten notebook rozbila :D A bud ho vyčistíme doma sami nebo ho dáme do servisu :) Děkuji za tipy.

Datum: 06.04.13 15:29
avatar

Já používám kvalitní složitelnou hliníkovou přenosnou podložku s tichým velkým ventilátorem 12cm + USB hub s možností 6x nastavení a mám to i jako náhradu za možnost mít displej notebook v úrovni očí + bezdrátová malá sada klávesnice a myši a absolutní pohoda + DO WMC. Vše mě vyšlona nějakých 1200Kč v akci a už to mám asi 3 roky a je to hrozná mobilní pohoda.

doplněno 06.04.13 15:30:

Jo a ještě DVB-T tuner a máte multifunkční notebook na cesty bez omezení*smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.