Čtverečkovanný papír

Od: odpovědí: 8 změna:

potřebuji si vytisknout čtverečkovaný papír, většího rozměru. tj., v excelu jsem si udělal čtverečky většího rozměru, cca 1cm x 1cm a potřebuji to vytisknout. nevytisknou se čtverce, ale jen údaje vložené do nich . Jak to udělat

8 odpovědí na otázku

 

 

 


2x
avatar hop

Označít si buňky, levým myšítkem kliknout do označeného pole, zvolit Formát buněk a Ohraničení...

 


1x

Je to jednoduchý. Pouze do poslední buňky napiš tečku. Může být bílá, aby nebyla vidět, důležité je, aby byla v poslední buňce. Vše, co bude nad buňkou a vlevo od ní se vytiskne na papír. Pak dej náhled, tam vyber záložku zobrazení (v novějším excelu už je to bez náhledu), a tam zaškrtni "zobrazit mřížku". Pak se tisknout všechny čáry bez ohledu na to, jsou-li ohraničené nebo ne.

 


0x
avatar praivo

A když tam žádné údaje nedáš a nastavíš nějaké tenké ohraničení buněk, tak se stane co?

oblbneš totak, že tam vložíš údaje ale barvu písma dáš bílou

doplněno 04.04.13 18:26:

jo musíš buňky ohraničit,bebo je to někde v tisku jako volba, jestli tisknout ohraničení buněk..

 


0x
avatar dzordz

Když se ručně nastaví oblast tisku, tak nikde žádné tečky ani údaje být nemusejí, ne?

doplněno 04.04.13 21:07:

Ve 2003 jsem si vždycky přibíral nějaké prázdné "okolí" navíc, aby se nemusely měnit okraje atd (když se pak zas tisklo běžně na celou plochu bez okrajů), takže se to radši doladilo těma buňkama kolem. Co tu tak zkouším, tak to tak jde :)

Bohužel, excel neumí tisknout prázdné místo, aspoň jsem to nikdy nepořídil. Ta tečka tam vždy musela být. Nevím jak ten nový, s tím moc nedělám, třeba už to v něm jde.

 


0x

Musíte mít nstavené dvě věci. Jednak jak píše dzordz: musíte mít nastavenou oblast tisku, a za druhé musíte mít nastaven tisk mřížky. To se dělá v náhledu tisku - vzhled stránek - list - zaškrtnete políčko mřížka.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]