Nepodepsaná smlouva

Od: Datum: 02.04.13 22:40 odpovědí: 1 změna: 02.04.13 23:09

Dobrý den, manžel nechal zřídit internet přes operátora, ale po třech týdnech jsme ho chtěli zrušit. Bohužel výpovědní doba byla jen 14 dní a závazek je tam na 12 měsíců. Smlouvy nám poslali na podepsání, ale zatím jsme jí neodeslali ani nepodepsali. Dá se ještě nějak odstoupit od smlouvy, kterou nemají ani v rukou? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.13 23:09
avatar

Předpokládám, že šlo o smlouvu uzavřenou na dálku, a že čtrnáctidenní "výpovědní lhůtou" míníte zákonnou lhůtu pro odstoupení od smlouvy uzavřené na dálku.

Jestli už uběhla doba, v níž jste mohli od smlouvy odstoupit, zbývá jedině smlouvu vypovědět. Ovšem většinou za podmínky, že doplatíte zbávající počet měsíčních paušálů.

Pročtěte si dobře smlouvu a obchodní podmínky. Dnes smlouva většinou neskončí uplynutím sjednané doby a dokonce se po uplynutí sjednané doby nezmění ani ve smlouvu na dobu neurčitou.

Většina těchto smluv se v případě, že ji zákazník před uplynutím sjednané doby včas (zpravidla měsíc před koncem) nevypoví, obnovuje se automaticky na stejný počet měsíců, na kolik byla sjednána.

___ Výjimkou by byl případ, že by Vás poskytovatel na možnost odstoupení neupozornil (většinou to ale bývá uvedeno přímo ve smlouvě nebo v obchodních podmínkách), pak by se lhůta pro odstoupení od smlouvy prodloužila na rok.

___ O kterého operátora jde?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.