Procesor bez chlazení

Od: Datum: 31.03.13 22:31 odpovědí: 11 změna: 02.04.13 18:56

Dobrý den, vlastním netbook ASUS EEE s procesorem Intel Atom. Problém je v tom, že větrák se jaksi zasekl a jen je slyšet krokový motor, jak se snaží rozběhnout. V EVERESTu mi ukazuje 0 RPM a teploty okolo 80-90°C. Když hraji hry, nebo dělám náročnější operace, procesor se vinou nefunkčního větráku začne podtaktovávat a nedává mi moc výkonu. Nejde nějak posunout hranice, odkdy bude procesor snižovat svůj výkon?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.13 22:37

a neni lepsi koupit vetracek a vymenit ho? Za chvili ti stejne pujde uplne do kytek, pri 80-90stupnich toho procesor moc dlouho nevydrzi. Spalis desku, procak a muzes celej notas vyhodit... Mne uz se to stalo a dokonce z vetrakem.

Tak jako tak, procesor ma slapat a mit idelane teplote kolem 40 stupnu, ty to presahujes dvojnasobne a exponencialne se se zvysujici teplotou snizuje i zivotnost procesoru.

Kazdej notas ma dost jednoduchy system, jak se dostat do strev. Zadni sekce by mela bejt rozdelena do mensich platu, ktere sou zretelne videt a kazdej je oznacenej obrazkem. Pokud se v tom nevyznas a nechces se v tom hrabat, tak ti vetrak snad nekde vymeni a urcite to je levnejsi nez kupovat novej notas :)

doplněno 31.03.13 22:37:

*s vetrakem

Ohodnoceno: 2x

Od: danny97
Datum: 31.03.13 22:47

Tyhle teploty ještě nic nejsou, kámoš má Lenovo, v něm Pentium P6200 a teploty mu šplhají až ke 110°C :D Už ho má 3 roky, v pohodě mu to jede, ale musel vypnout tepelnou ochranu, protože mu to padalo... Tenhle noťas už jsem jednou měl na dvě půlky, ovšem k větráku se dá dostat jedině způsobem "vem za to a utrhni to, pak to nedáš dohromady". Jsou tam packy, které jsou přimáčklé ke kastli a jediný způsob je utrhnout to. Pak by mi vyletěla klávesnice a to opravdu nechci :D Ovšem, můžu zkusit dostat se tam jinudy, zatím díky za rady :)

Datum: 31.03.13 22:48

Tak je kámoš pitomec. 110 °C je strašně vysoká teplota a vypnutím ochrany to do*ebal úplně. Ať ho co nejdřív vyčistí, vymění teplovodivou pastu a znovu zapne tu ochranu.

Datum: 31.03.13 22:54

blbost, EEE jsem měl rozdělané několikrát a k větráčku se dá dostat naprosto bez problému. Každopádně jestli to chceš provozovat bez větráku, nediv se až ten procesor brzo spálíš.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.03.13 23:03

Já mám starý model 900HA, teď jsem ho měl rozebraný, nedostal jsem se tam :(

Datum: 31.03.13 23:06

Ale spálit Intela, to snad ani nejde... Zkoušel jsem dva Celerony a jedno Pentium z roku 2000 i bez pasivu a procák v pohodě, vydoloval 106°C, tam se zastavil a držel tam jakou dobu :D

Datum: 02.04.13 18:56

Co jsi měl za procesor v tom NTB?

Datum: 31.03.13 22:45

80-90°C je celkem kláda. Oprav si chlazení, snižuje se životnost procesoru. Procesor samozřejmě sníží výkon, když se přehřívá.

Datum: 31.03.13 22:49

Dobře, zkusím to vyčistit, snad to něco udělá a mrknu na větrák, co s ním je :) Včera jsem se mimochodem dostal na plný kotel na 99°C

Datum: 31.03.13 22:45

Já musel svůj Compaq 610 kvůli vyndání větráku celý rozebrat a ten netbook na tom nebude o moc lépe. CPU tu teplotu přežije (má tepelnou pojistku -já měl jednu dobu taky až 96 °C - Core 2 Duo T5870), ale rychle rozhodně pracovat nebude. Doporučuji kromě výměny větráku rovnou celý počítač vyčistit.

doplněno 31.03.13 22:49:

Napiš mi model PC, zítra ti najdu návod na rozebrání.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.03.13 23:04

Je to ASUS EEE PC 900HA :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.