Připojení routeru na router, nebliká wan

Od: Datum: 31.03.13 14:41 odpovědí: 6 změna: 09.04.13 14:46

Ahoj,

potřebuji připojit na router (který neznám) router EDIMAX BR6228ns.

Myslel jsem, že to bude jednoduchá záležitos, prostě vezmu kabel z lan sítě a dám ho do wanu na edimaxu. V edimaxu pak jenom zaškrtnu dinamická ip adresa a je to.

Ale když zapojím kablík RJ45 do wanu, tak kontrolka wan ani nezablikne a stále to píše, že mám zkontrolovat připojení kabelu.

Je to vada v nastavení a nebo je to výrobní vada?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lojzo*
Datum: 31.03.13 14:56

start->spustiť->cmd

otvori sa ti cierne okno cmd doneho napis ipconfig daj enter

tam si najdes nieco ako 192.0.0.1

ip servera

do napises do prehliadaca internetu hore do adresy

mala by sa ti zobrazit tabulka kde bude napisane admin daj 2x enter a vsetupis do nastaveni routeru tam si najdi wireless daj on ako zapnut nastav si heslo.

pripadne si pozri aj wan ako ho mas nastaveny..pokial mas wan na dynamicku ip, tak musis mat od poskytovatela internetu dynamicku ip..pokial pouzivas stalu IP teda staticku od Spolocnosti internetu,tak si musis rounter nastavit na staticku ..

http://www.google.sk/search?q=EDIMAX+BR6228ns.&aq=f&um=1&ie=UTF-8&hl=sk&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=li&biw=1366&bih=643&sei=FDJYUbSJFuuQ4gSm7ID4Aw#imgrc=YakZob_RlZFTSM%3A%3BqQQG2QFtGye0lM%3Bhttp%253A%252F%252Fportforward.com%252Fenglish%252Frouters%252Fwireless%252FEdimax%252FBR-6204Wg%252FBR-6204Wg5.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fportforward.com%252Fenglish%252Frouters%252Fwireless%252FEdimax%252FBR-6204Wg%252Fwireless.htm%3B510%3B273

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.03.13 16:40

Díky za odpověď, ale z toho ci jsi napsal, bych nepochopil nic, kdybych skoro všechno co jsi napsal už neznal :D

Do routeru cestu znám, nebo spíš vím jak se do něj dostat a WIFI si také dokážu rozchodit, ale než rozchodím wifi, tak potřebuju rozchodit WAN.

Z routeru číslo 1 (kde funguje internet a je dinamická ip adresa) mi vede RJčko z lanky.

Rjčko připojím do nijak nastaveného routeru číslo 2 (EDIMAX) do zástrčky WAN (kontrolka ani neblikne).

Jdu přes prohlížeč do nastavení routeru číslo 2, kde v záložce WAN nastavím dinamickou ip, ale z routeru se stále nemohu dostat na internet.

Nějak si asi úplně neporadím s nastavením v tou routeru číslo 2.

Od: zabu
Datum: 31.03.13 18:04

A nemáš v obou routerech nastavené rozdílné rozsahy IP? Nebo tam máš celý rozsah adres?

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 31.03.13 18:14

Jestli jsem to dobře pochopil - máš k dispozici kabel zapojený do nějakého portu do nějakého routeru (R1) a router Edimax (R2), kterým by sis chtěl rozšířit počet připojení. Pokud ano, pak:
1. přes ten kabel "z LAN" Routeru1, pokud připojíš pecko, se na net dostaneš? ´Lízne´ si PC IP adresu? - pokud ano, pak:
2. dostaneš se do administrace Routeru1? - pokud ano, pak:
3. zkontroluj, jestli na R1 nejsou nějaké restrikce (omezení podle MAC apod.), případně ´povol´ R2
- na R2 nastav IP (atd.) ze stejné LAN, jakou vytváří R1, ale pevnou, ne přes DHCP (kdyžtak omez pool)
- na R2 vypni DHCP a přepni jej do modu Bridge (mělo by procházet DHCP z R1)
Pokud je něco jinak, napiš upřesnění...

doplněno 01.04.13 22:46:

Takže pokud na ten R1 (do LAN) připojíš počítač, na net se dostaneš...

OK - zřejmě je vadný WAN port v R2 - můžeš jej vyzkoušet i někde jinde?

doplněno 09.04.13 14:48:

Tak hlavně, že to funguje... ;)

Někdy, holt, jsou i nové věci vadné.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.04.13 22:31

Právě že, když připojím kabel z R1 do R2 tak v administraci R2 to píše stále disconect internet kabel. A to je trochu divný.

Zkoušel sem to aji tak že R1 byl můj osobní router, takže znám jeho nastavení, no ale taky když sem to R2 připojil k němu, tak prostě wan jako by nefungoval.

Datum: 09.04.13 14:46

Tak pro vyřešení situace.

WAN byl opravdu vadný, Alza mi hned dala nový. Pak jsem router připojil, nastavil a funguje vše jak má. Díky a pomoc!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.