Pagefile.sys

Od: Datum: 30.03.13 15:43 odpovědí: 4 změna: 11.03.14 08:11

Zdravíčko,
už nějakou dobu mne do očí pálí soubor "pagefile.sys" který má na disku C: velikost 4GB. Systém mám na disku D: a tak mne napadlo, jestli by systému nevadilo, pokud ten soubor smažu (mám dojem, že do něj zapisuje čas startu počítače a podobně, protože když se podívám na změněno, je tam vždy čas, kdy jsem naposledy počítač zapínala). Ráda bych ho tedy smazala, ale zase bych nerada, aby mi pak nešel systém, mohu ho tedy bez poškození systému smazat? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.13 15:46

Ne, protože na 99% ani smazat nepůjde. Je to stránkovací soubor (taková dočasná paměť, co se nevejde do RAM nebo se déle nepoužívá).

Stránkovací soubor můžete zakázat, ale to moc nedoporučuju, zvlášť pokud nemáte tak 4GB a více operační paměti.

doplněno 30.03.13 16:00:

Ano, dá se i nastavit velikost. Doporučuj přečíst si něco o tomhle tématu :) http://pctuning.tyden.cz/hard…ci-diskoveho-prostoru?start=5

Ohodnoceno: 2x

Od: chizuru*
Datum: 30.03.13 15:50

Mám 4GB RAM (Systém mi to limituje na 3,2GB, protože mám 32bit systém)
A nějak zmenšit by se to nedalo?

Od: bt
Datum: 30.03.13 16:02
Tak využijte část paměti jako RAM disk právě pro tento soubor.
http://pctuning.tyden.cz/soft…peracni_pamet_nebo_pevny_disk
Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.03.14 08:11

to by trochu postrádalo smysl a navíc při hibernaci by se "problém" přelil jen do jiného souboru. Od 8GB RAM virtuální paměť vypínám a jen jediná hra mi to vyčetla (nějaká vojenská strategie), která prostě virtuální paměť vyžadovala jinak se nespustila.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.