Internet od UPC přes modem co a jak?

Od: Datum: 29.03.13 14:12 odpovědí: 6 změna: 30.03.13 18:54

Dobrý den, byla mi nabídnuta služba spojit pevnou linku a internet od UPC v jedno. Chci se zeptat, jak by technicky bylo připojení řešené? Kabel od pevné linky k nám vede z chodby panelového domu, odkud by vedl kabel k PC? A mohu použít modem od společnosti t- mob, nebo musím koupit od upc?

Prosím, kdo se v tom trochu vyzná, jestli by mi to trochu mohl nastínit...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 29.03.13 14:31

Modem - velmi pravděpodobně by byl (bude) potřeba od UPC (obvykle jej pronajímají, takže kupovat nemusíš).

Kabel "od pevné linky" - jde o kabel, který pojme i net? Pokud ne (a jiný kabel není do bytu přiveden), musel by technik UPC natáhnout kabel nový.

doplněno 29.03.13 15:40:

Kabel - UPC používá koaxové rozvody, takže pokud je tam koax (a není to jen ´stařík´ - pozůstatek ze společné antény), techniky by jej použít mohl, jinak bude muset táhnout nový.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.13 14:46
avatar

Pokud máte pevnou linku od Telekomu, nebo-li O2, pak kvalita přenosu nebude o nic lepší od každého jiného provozovatele ... signál půjde přes všechny dosavadní "body" a ještě přibyde "bod - point" od nového provozovatele ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neviem*
Datum: 29.03.13 14:43

Prosím to zjistím jak, jestli stávající kabel k pevné lince pojme i net?

Datum: 29.03.13 15:16
avatar

Podmínka takového připojení je koaxiální kabel od UPC zavedený ze skříně kabelové televize kdesi v domě až do bytu. Na konci tohoto kabelu je modem (pronajatý UPC), ve kterém se rozdělí signál na datový do PC a telefonní do telef. přístroje. Nic jiného nepotřebujete a ani by Vám to jinak nefungovalo. Pokud máte do bytu přivedený dvoudrát na telefon, jedná se o síť O2. Na ten pro změnu musíte mít připojený modem od O2 (žádný jiný). Ten není v nájmu, ale musíte si ho od O2 jednorázově koupit (před 5 lety cca 700 Kč). Další připojení je v podstatě stejné. Pro běžné užívání jsou obě možnosti prakticky rovnocenné.

doplněno 29.03.13 15:20:

pokud byste se rozhodl pro připojení přes O2 (dvoudrát), tak Vám O2 proměří celou trasu a oznámí, jestli je trasa pro připojení vhodná, případně s jakým omezením.

doplněno 29.03.13 15:22:

Telefon i Internet pak samozřejmě budete mít od jednoho poskytovatele. Kombinovat Internet od UPC a telefon od O2 ( ani opačně) nelze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 29.03.13 22:44
avatar

"Kombinovat Internet od UPC a telefon od O2 ( ani opačně) nelze."

Samozřejmě, lze, není v tom problém, ale stále je nutné mít koaxiální přívod pro UPC a dvoudrát pro O2, a zvlášť smlouvu s každým poskytovatelem. Ale finančně to nebývá výhodné...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 18:54
avatar

Když mám zvlášť pskytovatele telefonnu, zvlášť Internetu, zvláštní kabel pro telefon, tzvláštní pro Internet, zvlášť smlouvu s O2, zvlášť smlouvu s UPC, tak to nepovažuju za kombinaci služeb. To jsou 2 nezávislé služby od 2 nezávislých poskytovatelů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.