Zvuk na PC v 5.1

Od: Datum: 07.05.13 23:44 odpovědí: 2 změna: 08.05.13 11:07

Zdravím, má k počítači 5.1 soustavu, která vyžaduje připojení 3-mi konektory (3,5 jacky). Doteď jsem měl vše nastavené dobře, ale po změně základní desky je problém na světě.
Měl jsem zvukovku obyčjnou s 3-mi výstupy/vstupy (mikrofón, reproduktory, aux vstup). Zvukovka byla realtek a v možnosti ovládačů jsem si vybral (na bývalé desce), Zelený vstup (reproduktorový) fungoval jako výstup na právý a levý reproduktor, červený (mikrofónový) fungoval na zadní reproduktory a žlutý (aux vstup) fungoval na subwoofer a středový reproduktor. V možnosti zvukovky teda bylo nastavení 5.1 byla ikdyž měla jenom 3 konektory.Nyní mám desku s také 3-mi konektory (opět červený,zelený a žlutý). Ovládací rozhraní realtek je vzhledově uplně stejné, ale je tu problém, dokážu nastavit aby každý konektor fungoval jako výstup na bedničky, ale už to není 5.1 už každý konektor funguje jako pravý a levý reproduktor.

Výpis z Everestu:

Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Názorná ukázka na obrázcích :

Dříve bylo nastaveno takto :

http://nalandaniet.files.wordpress.com/2011/02/5-1-6.jpg

A nyní už jde jenom toto:

http://dlouhy.97.sweb.cz/jjj.jpg

Nenavrhujte mi prosím nákup nové zvukovky, protože do roka se bude pořizovat nový počítač a integrovanou 5.1 zvukovkou a už lepší procesorem apod. takže to nemá cenu kupovat, jde jenom o řešení do té doby a omlouvám se za špatnou kvalitu a úpravu druhého obrázku, ale momentálně nejsem u toho počítače takže nemůžu udělat print-screen takže sem to rychle upravil v malování, ale v případě potřeby můžu počítač zapojit a zapnout pokud bych musel něco testovat. Děkuji za kteroukoliv pomoc, docela rád už bych si užíval filmy v 5.1 zvuku. S Pozdravem Steve


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.13 00:06
avatar

Nahoře nad "obrázkem" jak je 2 Speaker rozklikněte a vyberte 5.1 (nebo 6 channel nebo něco takového tam bude) :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: steve
Datum: 08.05.13 11:07

Není, jediná možnost jsou tam sluchátka nebo 2 reproduktory ;) Studoval jsem to asi den, nejsem zas uplný antitalent na PC, ale tohle už opravdu neumím.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.