Druhý HDD

Od: Datum: 26.03.13 17:43 odpovědí: 13 změna: 27.03.13 15:50

mám zapojený prvni disk přes sata druhý má stejnou připojku..kamarad mi donesl druhy hdd tak sem ho napojil,nastartoval pc mrknu a normalě se zobrazil...pak sem ale restartoval pc a druhy hdd nemužu najit..poradte

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.13 17:53

Zkontrolujte konektory, zda dobře sedí. SATA konektory, hlavně datové někdy zlobí. Také můžete zkontrolovat, zda je disk vidět v BIOSu, či správci disků.

doplněno 26.03.13 18:13:

Nejprve zkuste reset desky - na chilku odpojte PC od sítě a na chvilku vyndejte baterku. Pak bych tedy zkusil připojit disky jednotlivě do stejného SATA portu na desce - tj. nejprve jeden nastartovat, zkontrolovat jeho přítomnost v BIOSu, poté druhý. Pokud bude Váš fungovat a druhý ne, pak je nejspíše vadný.

Ohodnoceno: 2x

Od: neznamy
Datum: 26.03.13 18:03

no pravě sem se divala neni nikde vidět(sata kabel i napájecí sem kupoval nové a zkoušel sem i s tim zahybat přepojit a nic) a ještě když restartuju pc se zapojenyma oběma hdd tak zustane černa obrazovka aniž by se dlo stihnout najet do biosu

Datum: 26.03.13 18:37

ták sem to odzkoušel a ten druhý disk při zapínátí se ukaže jen černa obrazovka a blikajci pomlčka napsani jakkdyž a nic nejde

Datum: 26.03.13 18:48

Pokud se nespustí ani POST (to jsou takové ty údaje o CPU, RAM atd...), tak to vážně vypadá, jako že ten disk je nějakým způsobem poškozen.

Datum: 26.03.13 18:53

dobře tak děkuji moc,až budu mit vic času tak to ještě nějak vyzkoušim a uvidi se :)

Datum: 26.03.13 19:09

No a podívat se do Biosu na konfigiuraci IDE/SATA/PATA případně RAID?

doplněno 26.03.13 19:13:

to, že ten druhý nejede je nejspíše proto, že není systémový - boot apod. Taky může být dynamický

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.03.13 20:51

já se právě v tomto nějak nevyznám :( jestli mi poradite nak podrobně třeba c v biosu a co udělat pro to aby to běželo jak má budu rád :)

Datum: 27.03.13 07:57

tak sem nechal připojené oba hadry a při načitani mi tu zustalo seklé na MSI tak kde se mužu dostat na bios a bylo to tam strašně dlouho nakonec se to teda načetlo a stejnak nikde nic...samotný druhý nejede(myslite že by stačilo na něj přeinstalovat win aby jel jako ten první a pak by šli oba? ) :)

Datum: 27.03.13 08:29

pokud to zatuhne v této fázi, tzn. hledá se nejspíše disk, tak k Biosu se dostat dá klávesami dle typu Biosu - viz

http://pcsupport.about.com/od…heproblem/a/biosaccess_pc.htm

nebo je to vidět ve spodním řádku "HIT KEY TO ENTER BIOS>, ale spíš si myslím, že ten kolegův disk je dynamický, pokud ho měl třeba taky jako druhý ve svým komplu. Takový disk by se měl odpojit v pův. PC nebo převést na klasický (v pův.PC), nesystémový (předpokládám, že se jedná o disk z daty)..

doplněno 27.03.13 08:34:

přešktlo to část věty, od výrazu DEL.Původně "HIT KEY-šipka-DEL-šipka" , ale jinak všta platí :)

Datum: 27.03.13 11:42

je to disky z daty a byl používaný jako základní(měl jen jeden) no ted se mi načetli zase oba dva tak ja fakt nevim :) odstranim vše s toho druheho a to už by mohl jet ne? :)

Datum: 27.03.13 12:29

ták ted už to vypadá nadějně,po naformátování druhého disku proběhl restart normálně a ukaže se druhy disk i v počitači tak snad vyřešeno :)

Datum: 27.03.13 12:34

Jen opatrně. Disk co občas nejede je problém. Zálohovat zálohovat zálohovat. Ještě teď když je jen naformátovaný, tak na to hodit test.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.03.13 15:50

no on tam byl systém sem ho zkoušel nechat napojenej prvně samotnej a nak se to nechtělo pustit nechal sem to dlouho a pak se začlo něco dít a byla tam tušim obnova systemu nebo co a že problem nejde vyřešit,na to se pc sam vypnul tak sem ho znova zapnul a už to naběhlo normal,pote sem pc vypl napojil oba hadry druhý naformatoval a pak restartoval komp

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.